Telegram | Play Store | Komunikace

Telegram má nové webové aplikace a na Androidu zkouší obcházet Play Store

Telegram v posledních měsících nabírá na popularitě, ale jeho webová verze byla dost zastaralá. Nyní přichází s náhradou v podobě dvou různých aplikací. K tomu přidává nového klienta pro Android, který zcela obchází Google Play Store.

Oblíbený komunikátor měl doposud jednu velkou nevýhodu. Jeho webová verze vypadá hrozně, ale i pozbývá skoro všech novějších funkcí. Neodešlete  samolepky, nepřizpůsobíte chat, nezobrazíte si soubory v rámci chatu či skupiny a nefungují ani skupiny pro konverzace a další vychytávky. To se ale nyní naštěstí mění. Telegram totiž na svém webu zveřejnil odkazy na dvě nové webové aplikace, pojmenované WebK a WebZ.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Tohle jsou dva noví klienti, které Telegram testuje. Vyzkoušet je můžete již nyní

Aktuálně tak jsou k dispozici dvě různé verze, které se liší detaily. Funkčně jsou na tom skoro stejně, pouze WebZ chybí možnost zapnutí upozornění na nové zprávy a nejde nainstalovat jako PWA. Zato ale umožňuje nastavit jednolitou barvu pozadí. Prozatím je tak pro používání lepší využít WebK.

Existence dvou verzí je zřejmě způsobena soutěží, kde Telegram hledal právě nástupce pro svůj starý software, jak uvádí web Android Police. Do budoucna se počítá se sloučením a vytvořením jedné, finální varianty. Již nyní vám ale nic nebrání v tom starou verzi zahodit a používat jednu z nových. Získáte tak přístup ke všem novým funkcím, včetně třeba tichého odeslání zprávy.

Nová aplikace pro Android obchází Play Store

Společně s novými webovými verzemi přichází i možnost stáhnout si Telegram oficiálně přímo z webu. Tvůrci přitom uvádí, že se jedná o verzi s méně restrikcemi. Telegram jako takový nekontroluje zprávy zasílané mezi uživateli, zároveň ale čelí kritice, že dovoluje provoz nejrůznějších extremistických skupin. Stejně tak byl několikrát blokován v Play Storu za šíření dětské pornografie. Z tohoto důvodu jsou ale právě některé kanály a skupiny nedostupné.

Klepněte pro větší obrázek 
Telegram chce, abyste si jeho klienta stáhli přímo z webových stránek

Řešením by přitom měla být právě tato verze Telegramu. Stejně tak se může hodit pro uživatele, kteří nemají přístup k oficiálnímu obchodu s aplikacemi pro Android a nechtějí využívat neoficiální cesty, jak se ke komunikátoru dostat.

K dispozici by měly být i automatické aktualizace skrze Telegram.org, sledovat můžete i tento oficiální kanál uvnitř Telegramu, kde jsou nejnovější apk publikována.

Zdroj: Android Police

Diskuze (3) Další článek: Týden Živě: EU bude regulovat umělou inteligenci, Netflix omezuje a Windows 10X stále v nedohlednu

Témata článku: Software, Internet, Web, Android, Chat, Telegram, Play Store, Cenzura, Instant Messaging, Komunikace, PWA, WebZ, Verze, Aplikace, Android Police, Webová verze, Samolepka, Google Play Store, WebK, Webová aplikace, Software na Heureka.czStarlink překvapivě zlevňuje. I v Česku teď satelitní internet stojí o polovinu méně
Karel Kilián
StarlinkPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy
Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Přenosné solární nabíječky jsou určeny především pro drobnou elektroniku, ty větší si ale poradí i s notebooky velkými powerpacky nebo kombinací všeho.

Stanislav Janů
Srovnávací testSolární energie
Vyzkoušeli jsme DALL-E 2, noční můru všech grafiků. Umělá inteligence zvládne náročné koláže a má smysl pro humor

Vyzkoušeli jsme DALL-E 2, noční můru všech grafiků. Umělá inteligence zvládne náročné koláže a má smysl pro humor

** OpenAI uvolnilo do betaverze umělou inteligenci DALL-E pro generování obrázků a fotografií ** Technologie zvládne generovat obrazy všeho druhu i podle jakéhokoli stylu **

Karel Javůrek
OpenAIUmělá inteligenceByznys
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View
Recenze cykloradaru Garmin Varia RCT715. Bílé dodávky, všechny si vás natočím

Recenze cykloradaru Garmin Varia RCT715. Bílé dodávky, všechny si vás natočím

** Garmin do svého stále unikátního cykloradaru přidal kameru ** Snímá a ukládá, co se při jízdě děje za sedlem ** Kromě toho je to jedna z nejsilnějších svítilen na kolo

Marek Lutonský
Testy