Testy | Mobilní telefon

Telefony s Androidem do 8 000 Kč: Výkon vás může potěšit, foťák zklamat

  • Podělíme se o zkušenosti z testování androidových telefonů
  • Rozdíly ve výkonu i výbavě jsou nemalé
  • Více čoček neznamená lepší foťák

Vybrali jsme osm modelů v segmentu střední třídy s cenou maximálně 8 000 Kč. Tady už můžete být nároční a chtít od telefonu výkon, delší výdrž a třeba i kvalitní fototechniku. Ne vždy se vám toho ale dostane. Pomůžeme vám vybrat ten správný telefon. 

V tomto článku shrnujeme zkušenosti nabrané při přípravě velkého srovnávacího testu telefonů. Prozradíme, co od telefonů čekat, na co si dát pozor a podle čeho vybírat. V zítřejším článku pak zveřejníme podrobné výsledky testu.

Cena okolo 8 000 Kč představuje téměř typickou střední třídu, možná na pomezí nižší střední a střední třídy. Tak či tak jde o spoustu peněz, za které už máte nárok požadovat odpovídající kvalitu.

Určitě vás potěší, že žádný námi testovaný telefon nebyl vyložený propadák, který bychom šmahem odsoudili. Modely na posledních místech možná mohly v dílčích testech zklamat, ale i když si koupíte telefon z konce tabulky, chybu neuděláte. Nebude to sice nejmoudřejší rozhodnutí, ale rozhodně ne chyba.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Google, Software, Testy, Android, Články z Computeru, Samsung, Mobilní telefon, Huawei, Xiaomi, Nokia, Honor, Realme, Antutu, Čočka, Objektiv, Aplikace, Super Amoled, Xiaomi Redmi Note, Telefon, Google služba, Redmi Note, MIUI, Software na Heureka.czIzrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix