Google | Android | Bing

Telefony s Androidem budou v Evropě nabízet jako výchozí vyhledávač Bing od Microsoftu

V rámci řešení antimonopolních sporů musí Google novým uživatelům Androidu v Evropě nabídnout možnost stáhnout si konkurenční vyhledávací produkt. Konkrétně je to řešeno formou obrazovky, ne nepodobné „ballot screenu“ z Windows, na které si uživatel vybere, který vyhledávač chce používat.

Dialog s nabídkou vyhledávačů má maximálně čtyři pozice, které se draží. Google nyní zveřejnil možnosti, jež budou uživatelům nabízeny mezi 1. říjnem a 31. prosincem tohoto roku. Největší novinkou je přítomnost vyhledávače Bing.

Bing ve třinácti zemích

Počínaje 1. říjnem bude Bing nabízen jako jedna z možností ve třinácti evropských zemích: v Belgii, Dánsku, Finsku, Francii, Nizozemsku, Irsku, Itálii, Německu, Norsku, Rakousku, Spojeném království, Španělsku a Švédsku.

Microsoft zaplatil za možnost nabízet svůj vyhledávač touto formou blíže nespecifikovanou částku. Důvodem tohoto kroku je snaha o zlepšení podílu na trhu, neboť současné analýzy připisují Bingu zhruba tříprocentní podíl.

Ballot screen pro Android

Na obrazovce pro výběr vyhledávače jsou v náhodném pořadí nabízeny nejvýše čtyři možnosti, přičemž jednou z nich je vždy Google. Další tři jsou obsazovány alternativami – například v Česku to bude info.com, PrivacyWall a Seznam.cz, na Slovensku pak GMX, info.com a Seznam.cz.

Podíváme-li se na úspěšnost jednotlivých vyhledávačů, pak prim jednoznačně hraje info.com, který bude nabízen uživatelům ve všech 31 zemích, v nichž se „ballot screen“ zobrazuje. Následuje PrivacyWall se 22 zeměmi a GMX se šestnácti. DuckDuckGo vyhrál jen osm slotů, převážně na menších trzích.

Povinnost nabízet na mobilech alternativní vyhledávače nařídila Googlu Evropská unie v roce 2018. I přes toto opatření drží Google v Evropě podle údajů StatCounteru za srpen 2020 stabilní 97% podíl ve vyhledávání z mobilních telefonů.

Diskuze (27) Další článek: „Všichni zemřou.“ Elon Musk se prý proti COVID-19 očkovat nenechá

Témata článku: Microsoft, Google, Windows, Android, Vyhledávače, Evropa, Bing, Evropská unie, Itálie, Francie, Německo, Norsko, Švédsko, Slovensko, Finsko, Španělsko, COM, Spojené království, Vyhledávač, Bingo, Dánsko, Screen, StatCounter, Vyhledávač Bing, Rakousko


Určitě si přečtěte

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 162

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 141

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk