Telefonní služby Karnevalu: opět žádná revoluce

Na trhu hlasovými službami se objevil nový hráč. Karneval. Je to zavedená firma se slušným potenciálem přinést revoluci. Ale rovněž se značným prostorem pro zabřednutí do šedi průměru na našem přehuštěném a přesto tak málo konkurenčním telekomunikačním trhu.
Telefonní služby Karnevalu: opět žádná revoluce

Operátor kabelové televize Karneval představil svou nabídku hlasových služeb. Společnost v tuto chvíli nabízí dva hovorové tarify a zvýhodňuje zákazníky, kteří od ní odebírají i služby kabelové televize či internetu. Klient, který si pořídí od Karnevalu všechny tři služby, získá měsíční slevu za celkové vyúčtování ve výši 200 Kč. Při kombinaci dvou služeb činí sleva 50 Kč.

Karneval Telefon: ceník
  tarif Povídej tarif Povídej víc tarif Duo–Povídej víc
měsíční paušál   279 Kč 329 Kč 799 Kč včetně internetu
volný kredit   75 minut 100 minut
Minutové sazby tarifikace špička/mimo špičku
ve vlastní síti   zdarma zdarma zdarma
na pevné linky 120 + 60 1,19 Kč/0,59 Kč 1,19 Kč/0,59 Kč 1,19 Kč/0,59 Kč
na mobily 60 + 30 4,99 Kč/4,49 Kč 4,49 Kč/3,99 Kč 4,49 Kč/3,99 Kč

Tarif Duo-Povídej víc lze používat pouze současně s internetovým připojením. Je nutné podepsat smlouvu na dvanáct měsíců

Ceny uvedené v tabulce jsou včetně DPH. Podrobný ceník v dokumentu PDF si můžete prohlédnout na této adrese.

Abychom si příliš nekonkurovali

Karneval však nebyl prvním operátorem kabelové televize, který hlasové služby zavedl. Jednička na českém trhu, společnost UPC, která se navíc brzy stane vlastníkem Karnevalu, již telefonování prostřednictvím své sítě nabízí. A dokonce za výhodnějších podmínek. I zde najdeme dva tarify. Levnější Basic za 220 Kč a dražší Freetime za 330 Kč měsíčně. Karneval přitom nabízí Tarif Povídej za 279 Kč a Tarif Povídej víc za 329 Kč.

UPC Telefon: ceník
  tarif Basic tarif Freetime
měsíční paušál   220 Kč 330 Kč
volný kredit  
Minutové sazby tarifikace špička/mimo špičku
ve vlastní síti   zdarma zdarma
na pevné linky 60 + 60 1,14 Kč/0,57 Kč 1,14 Kč/zdarma
na mobily 60 + 60 4,87 Kč 4,87 Kč

U obou dražších tarifů se nabízí srovnání. Karneval z něj v konečném důsledku vyjde lépe, neboť jeho tarif obsahuje 75 volných minut, které bez problémů převáží výhodu o jednotky haléřů nižších minutových cen volání UPC. Jednička trhu však nabízí výhodnější účtování, dá-li se v případě tarifikace 60 + 60 o výhodnosti mluvit. Karneval účtuje systémem 120 + 60. Výjimkou jsou v obou případech mobilní sítě, kde se účtuje způsobem 60 + 30. Výhodou dražšího tarifu Karnevalu jsou volné minuty, UPC naopak poskytuje volání na pevné linky mimo špičku zdarma.

Cenám levnějších tarifů kraluje UPC. Nabízí o 59 Kč nižší měsíční paušál a o několik haléřů levnější hovorné (s výjimkou mobilních sítí mimo špičku, ale včetně mezinárodních hovorů). Je zde také výhodnější účtování, stejné jako v předchozím případě.

Kabelovky proti VoIP

UPC a Karneval si však nejsou konkurencí. Vždyť pouze malé množství domácností má zapojeny přípojky obou operátorů. Ti se tudíž nesnaží konkurovat jeden druhému, ale zavedeným telekomunikačním společnostem, resp. v tomto případě i poskytovatelům VoIP služeb. V prvním případě je situace jasná při porovnání cen s cenami Telefóniky O2. Její paušály jsou dražší a hovorné vyšší.

Když však zákazník chce využívat hlasových služeb provozovatele kabelové televize, pravděpodobně by i v případě klasických telefonních linek sáhl po alternativním poskytovateli. Z jejich široké nabídky můžeme srovnat ceny Karnevalu například se společností Czech On Line. V jejím ceníku najdeme volání za ceny nižší (mobily mimo špičku), stejné (místní hovory mimo špičku) i o jednotky až desítky haléřů vyšší.

Za hlasové služby Volný se však naplatí žádný měsíční paušál, proto služby COL vyjdou ve srovnání s Karnevalem levněji každému, kdo neprovolá více než v součtu rozdílů cen 279 Kč. V případě volání na mobilní sítě ve špičce, kde má Volný oproti Karnevalu ceny nejvyšší (rozdíl je 90 haléřů) by tedy zákazník musel provolat přes 251 minut, aby s Karnevalem ušetřil. V případě služeb, kde jsou cenové rozdíly menší, by to samozřejmě bylo více. Czech On Line přitom používá stejnou tarifikaci jako Karneval, tedy 120 + 60 v případě pevných linek a 60 + 30 v případě mobilních sítí.

Jen pro vlastní zákazníky

O konkurenci moderním službám pro internetové telefonování nelze v cenách ani způsobu účtování hovořit. VoIP vychází výrazně levněji, nelze však odhlížet od nákladů na internetovou konektivitu, kterou tyto služby vyžadují. Ty jsou ale u každého uživatele individuální a jen obtížně je lze zohledňovat. Těžko však dosáhnou měsíční úrovně několika set korun, aby vyvážily výrazně dražší hovorné tradičních poskytovatelů, jakož ani nových štírků na poli telefonování, UPC a Karnevalu.

Karneval připravil nabídku hlasových služeb, která svými podmínkami osloví především osoby, které jsou klienty tohoto operátora a například uvažují o zrušení pevné telefonní linky. Určitě ale nenalákají zákazníky jiných operátorů k aktivaci kabelové přípojky a jejímu využití pro telefonní služby.

Témata článku: Mobilní telefon, Kabelová televize, Upc televize, Televize v mobilu, Televize o2, O2 mobilní telefony, Porovnání tarifů volání mobilní telefony

36 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Kapi 9. 10. 2006 15:11:32
  No dnes jsem mluvil s nekym z Inelu a v podstate jsem se nedozvedel nic....
 • Fmejd 14. 9. 2006 19:33:14
  Pane redaktore,

  mimochodem stačí se dobře podívat do ceníku...
 • Fmejd 14. 9. 2006 19:24:19
  Pane redaktore,

  jak to tedy je? Nejenom že v článku porovnáváte...
Určitě si přečtěte

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

** Na jaké parametry se zaměřit a kde vás výrobci chtějí nachytat ** Monitory se stále více specifikují pro konkrétní určení ** Náročný hráč nebo profesionální grafik mají různé požadavky

20.  6.  2017 | Tomáš Holčík | 32

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

** Ani hry se sebelepší grafikou vás nevtáhnou tolik, jako ve virtuální realitě ** Pro sledování filmů není VR ani zdaleka ideální ** I první generace je skvělá, stále však působí jako prototyp

20.  6.  2017 | Stanislav Janů | 22

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

** Sledujte počasí z více zdrojů a podrobněji, přesněji tak určíte, jaké počasí vás potká na dovolené ** Na webu najdete hromadu pokročilých předpovědí počasí, ale i specializované meteorologické služby ** Vybrali jsme 14 služeb na počasí, které se vám můžou hodit

23.  6.  2017 | Jakub Čížek | 18

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

** Na černém trhu mohou zaměstnanci továren za kradené součástky inkasovat částku ve výši ročního platu ** Velké množství informací je vyneseno i z centrály Applu ** Díly jsou pašovány v botách, podprsenkách i odpadem

21.  6.  2017 | Stanislav Janů | 24


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky