Hry | GeForce Now | Google Stadia | Streamované hraní

Telefon místo konzole: Jak si naplno užít hraní na mobilních zařízeních

Výkonnější telefony, rostoucí rychlosti, stabilita internetu, a především přibývající služby pro streamování dělají z mobilních zařízení plnohodnotné herní konzole. Popíšeme několik způsobů, jak plně využít herní potenciál tabletů a telefonů.

Přesuňme se na chvíli o nějakou dekádu zpět. Láme se první desetiletí nového milénia a velká část investorů do videoherního průmyslu predikuje přesun hraní na sociální sítě a mobilní zařízení. Společnost Zynga roste raketovým tempem, na Facebooku se hromadně farmaří a Angry Birds jsou hitem, který zasáhne i do filmu.

Ve stejné době se taky rodí plány na Kingdom Come – hru, která je všechno jiné, jen ne titul pro sociální sítě nebo mobilní zařízení. Jeho tvůrci objíždějí vydavatele, kteří ji přijímají pozitivně, ale nemají důvěru v tradiční velké tituly pro duo konzole a PC. Vše nasvědčuje tomu, že jsme na začátku revoluce herního segmentu.

Jenže další vývoj ukázal opak – Zynga se v následujících letech ocitla na pokraji krachu, na Angry Birds si dnes nikdo nevzpomene, z Kingdom Come se stal hit na konzolích a PC a na Facebooku tráví lidi místo hraním infantilních her sdílením ještě infantilnějších citátů. Nebo dezinformací s Billem Gatesem a 5G. Zároveň se ale ukazuje v ruku v ruce s rostoucím výkonem telefonů a tabletů, že i velké hraní na mobilních zařízeních může fungovat.

Žádná revoluce se tedy před desíti lety neudála, postupnou evolucí jsme se ale dostali do fáze, kdy může hraní dobře koexistovat v obou světech. A protože principy počítačového a konzolového hraní se výrazně nemění, budeme se věnovat několika způsobům mobilního hraní. Od běžného nativního hraní, přes přeměnu telefonu v herní konzoli až po stále aktuálnější streaming her.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu pro předplatitele

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Váš názor Další článek: Za týden proběhne útok AMD na servery, uvede nové procesory Epyc s architekturou Zen 3

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,