TEDxPrague letos odhalí svět „pod povrchem“

(inzerce) Ačkoliv jsme si zvykli hledat podněty a inspirace na sociálních sítích, jde to i jinak, jak ukazují stále populárnější konference TED, kde myšlenky sdílejí lidé naživo.
TEDxPrague letos odhalí svět „pod povrchem“

V sobotu 21. června máte možnost opět zažít atmosféru konference TED na vlastní kůži, tentokrát v komfortních prostorách pražského divadla Hybernia. V pořadí už pátý TEDxPrague se zaměří na svět „pod povrchem“. Registrace jsou v plném proudu, tak nepropásněte svou šanci a vypravte se načerpat inspiraci přímo ze zdroje.

Klepněte pro větší obrázek

Fenomén TED se šíří internetem jako lesní požár v parném létě. (Kdo je zvyklý na online život, nejspíš už na některý z takzvaných TED talks narazil.) Na pódiu s červeným logem TEDu vystupují vědci, umělci, blogeři, cestovatelé, zkrátka všichni, kteří mají co sdělit světu. České hlavy nezůstávají pochopitelně pozadu, v červnu si je v pestrém složení, spolu se zahraničními přednášejícími, poslechnete naživo.

TEDxPrague: Renata Chmelová – Z manažerky občanskou aktivistkou

TEDxPrague, celodenní konference s licencí TED, tento rok slaví už páté výročí. Zatímco ta úplně první, pořádaná roku 2009 v Písecké bráně, se nesla v duchu veskrze komorním, loňský TEDx s tématem „přes hranice“ hostil na 800 lidí ve sportovní hale na Folimance a stal se největší TEDx akcí v Čechách i na Slovensku.

TEDxPrague: Jana Nováčková - Jak se z touhy učit se stane sběratelství známek

Na TEDxPrague v minulosti vystoupili například mladý inovátor v oblasti 3D tisku a podle časopisu Forbes jeden z 30 nejúspěšnějších Čechů do 30 let Josef Průša, egyptolog zabývající se kolapsy civilizací Miroslav Bárta, Františka Hana Garlíková, která začala úspěšně podnikat v osmdesáti letech, zakladatel SCIO Ondřej Šteffl nebo filantrop a čerstvě zvolený slovenský prezident Andrej Kiska. V odkazech můžete sledovat videa z jejich vystoupení.

TEDxPrague: Tomáš Tyc – Staneme se neviditelnými?

Letošní řečníci, například vědec a filozof Ivan Havel, dokumentaristka Andrea Sedláčková, hydronaut Matyáš Šanda, který buduje podmořskou laboratoř pro kosmonauty či egyptolog Klaus Schmidt, který svým objevem přepisuje historii lidstva, se představí na prknech divadla Hybernia a promluví o tom, co se v jejich příběhu skrývá „pod povrchem“. Celý program konference najdete zde.

TEDxPrague: Nick Goldman – Where to store big data? In DNA!

Zkuste tedy na den vypnout a konferenci zažijte „live“.

Pro ty, kteří se chystají rozhoupat k akci, máme pár doplňujících informací.

  • KDY: 21. června 2014
  • KDE: divadlo Hybernia
  • ZA KOLIK: jednotlivé lístky pořídíte za 1888 Kč, hromadné objednávky pro 5 a více osob dostanou slevu na každý lístek 444 Kč (1444 Kč/ks), takže ušetříte pěkných pár tisíc.

Registrovat se můžete na www.tedxprague.cz, kde najdete i program s přednášejícími. A nejen to, každý týden jsou pro vás na sociálních sítích Twitter, Facebook a Google+ odhalena další programová překvapení.

TEDxPrague: Steve Wheen – Garden in every pothole!

Další článek: Čeští Twobits představili webový plánovač výletů Tripomatic

Témata článku: Nick, Author, Červený log, Lesní požár, Schmidt, Celý program, Online život, Zahrádka, Garden, Prkno, Josef Průša, TED, Sběratelství, WWW, Scio, Povrch, TEDx, Program konference, Svět, Renata, Let, HAL 3000 na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1

Geniální programátor Edsger Dijkstra: hledal nové postupy a zavrhoval GoTo

Geniální programátor Edsger Dijkstra: hledal nové postupy a zavrhoval GoTo

** Edsger Dijkstra je osobností historie programování ** Vynalezl algoritmus pro nalezení nejkratší cesty v grafu a dostal Turingovu cenu ** Zasloužil se o blízké propojení programování a matematiky

Jiří Nahodil | 13

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

** Nové osmijádro AMD pro herní notebooky překvapuje výkonem ** V rámci notebooku ROG Zephyrus G15 umí být tiché i výkonné** Rozhodnou hlavně prodávané konfigurace s lepší grafikou

Tomáš Holčík | 72

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

** Nový MacBook Air opravuje nejzásadnější chyby dosavadní verze ** Dostal lepší klávesnici, výkonnější procesor a 256GB SSD ** Apple navíc snížil ceny

Martin Miksa | 53


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč