Technologie návrhu PCB od MentorGraphics i pro další firmu

Jedna z nejlepších routovacích technologií pro hledání cest a návrh plošných spojů (PCB) společnosti MentorGraphics je konečně k dispozici i k produktu jiné firmy.
Jedna z nejlepších routovacích technologií pro hledání cest a návrh plošných spojů (PCB) společnosti MentorGraphics je konečně k dispozici i k produktu jiné firmy. Na své si přijdou uživatele návrhového systému Allegro od Cadence.

Je to v celé historii firmy poprvé, kdy dal Mentor svou technologii k dispozici konkurenční společnosti. Technologie AutoActiv RE (Route Environment) umí najít optimální rozvržení a strukturu desky s plošným spojem a svou kvalitou, tedy rychlostí a čistotou návrhu, patří k tomu nejlepšímu, co je dnes ve světe návrhových systémů pro elektroniku k dispozici. Jeho dostupnost pro další systém je v každém ohledu dobrou zprávou, protože je prvním krokem k určité standardizaci v oblasti PCB (návrhových systémů pro plošné spoje).

Dostupnost pro Allegro ale není jedinou novinkou od Mentoru, AutoActive má i několik nových funkcí. Patří mezi ně například vlastnost „Rules by Area“ dovolí uživatelům definovat specifickou sadu návrhových pravidel v určité oblasti definované vybraným polygonem. Další zajímavost, „Color by Hazard“, umí každému typu chyby přiřadit barvu a tak zpřehlednit jejich ladění.

Diskuze (1) Další článek: Intele, kde máš 1 aspoň GHz procesor?

Témata článku: Technika, Vybraná oblast, Nejlepší cesta, Návrh, Mentor, Area 51, Allegro, Area, Polygon, Hazard, Jediná cesta, PCB, Route 66

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů