Technologie dobývají i trh s kosmetikou. iPhone vám změří vrásky

Že technologie dobývají i svět kosmetiky, je fakt, který trvá několik let. A bude zřejmě trvat dál. Dokazuje to například nedávný patent Amazonu na chytré zrcadlo. Nebo novinka, kterou představila kosmetická firma Neutrogena. Připojí se k iPhonu a za pomoci série senzorů a strojového učení zhodnotí stav vaší pleti.

Někdo chtěl v roce 2018 létající auta, ale dostali jsme chytrou čtečku pleti pro iPhone. Mohlo být hůř. Vychytávka se jmenuje jednoduše SkinScanner a slouží tak, že ji nasadíte z vrchu na svůj iPhone a přiložíte ke své pleti. Série senzorů, které obsahuje, načtou informaci a tu pošlou do mobilní aplikace nazvané Skin360, která se ke stavu vaší pleti vyjádří. A navrhne řešení za použití výrobků od Neutrogeny.

Novinka bude formálně představena příští týden na veletrhu CES v Las Vegas. Zařadí se tak zřejmě mezi všechny možné chytré kartáčky na zuby připojené k internetu, chytré hřebeny a další kosmetické technologie, které se na veletrhu během posledních let začaly objevovat.

Neutrogena, jedna z největších kosmetických značek světa, produkt vytvořila ve spolupráci s newyorskou společnosti Fitskin. Vedle senzorů obsahuje 12 LED světel a 30násobnou zvětšovací čočku k pořízení detailního snímku pleti. Výsledné informace obsahují vlhkost vaší pleti, velikost pórů a vrásek.

Aplikace následně pomocí strojového učení porovná vaši pleť s dalšími uživateli vašeho věku. Pak pleť dostane skóre (100 jen nejvíc) a doporučení, jak stav vyřešit konkrétními produkty.

Aktuálně je SkinScanner zaměřený jen na estetiku a více zdravotní problémy jako akné nebo detekování znaků melanomu neřeší. Bez povolení potřebných úřadů ani nemůže. A také pracuje jen s iPhony a uživatelům doporučuje jen produkty Neutrogeny. Společnost ale spadá do velkého koncernu Johnson & Johnson’s, který obsahuje dalších 19 kosmetických značek, takže je možné, že časem zařadí další.

Zatím je prodej SkinScanneru plánovaný v USA za 50 dolarů, ale společnost uvažuje o rozšíření jeho dostupnosti.

Diskuze (4) Další článek: Velký průšvih (nejen) pro Intel: Meltdown a Spectre

Témata článku: Technologie, Strojové učení, USA, iPhone, Trh s, Nedávný patent, Pleť, Detailní snímek, Chytré zrcadlo, Příští týden, Poslední rok, Pór, Mela, Produkt, Dolar, Johnson, Vráska, Zdravotní problémy, Las Vegas, Kosmetika, CES, Potřebný úřad, Senzor, Létající auto, Velký koncern

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů