Technické ilustrace nemusíte kreslit rukou

Pro tvorbu technických ilustrací z existujících modelů a výkresů existuje jeden velmi zajímavý produkt. Od půlky srpna má dokonce i českého distributora.
Pro tvorbu technických ilustrací z existujících modelů a výkresů existuje jeden velmi zajímavý produkt. Od půlky srpna má dokonce i českého distributora.

Produktem je IsoDraw společnosti ITEDO a v České a Slovenské republice ho bude mít na starosti firma gedas ČR, dceřinka Volkswagenu.

IsoDraw je jedním z nejpoužívanějších programů pro tvorbu technických ilustrací u průmyslových zařízení nejen v zahraničních firmách, za zmínku stojí zákazníci jako třeba Škoda, VW, Audi, Bosch, Siemens, Nokia, John Deer, U.S.Navy, Boeing a mnoho dalších.

S pomocí IsoDraw je možné rychle vytvořit nové technické ilustrace, nebo je odvodit z už existujících CAD dat. Pro práci lze importovat data ze systémů Catia, AutoCAD, Pro/E a několika dalších. Úspora času je zřejmá, výstupem programu jsou pak ilustrace s mnohem větší vypovídací hodnotou, zejména pro méně technicky zdatné uživatele, než klasický výkres či model. Ne každý se dokáže vyznat ve spleti čar a popisek tak dokonale, aby dokázal během krátké chvíle vstřebat informační hodnotu návrhu. Technická ilustrace je určitě vhodným nástrojem pro prezentaci i vysvětlení funkčnosti a vzhledu.

Váš názor Další článek: Prohlížeč K-Meleon, to nejlepší od nejlepších

Témata článku: Bosch, Volkswagen, Existující model, VW, Audi, Boeing 777, Boeing 737, Boeing 767

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů