TechEd 2002: zaměřeno na .NET a mobilitu

V pondělí byla zahájena největší evropská vývojářská konference Microsoftu. Na programu jsou nejenom přednášky, ale i zajímavá oznámení.
TechEd 2002: zaměřeno na .NET a mobilitu
Evropský TechEd se koná stejně jako loni v Barceloně a na programu je přes 340 přednášek vtěsnaných do čtyř dnů. Pochopitelně tak nelze stihnout vše a je třeba pečlivě vybírat. Letos bude již tradičně výrazná část přednášek orientována na architekturu .NET a tvorbu webových služeb. Větší důraz se také klade na aplikace pro kapesní počítače a mobilní telefony. Nově poběží přednášky věnované vývoji her pro Xbox a také tvorbě aplikací pro platformu Smart Phone.

TechEdu se účastní odhadem 5500 účastníků, přičemž z České republiky je přihlášeno 90 osob. I přes velký počet účastníků se jedná o výrazný pokles proti loňskému roku, kdy bylo přes 7000 účastníků. Je to jistě dáno i stále se zvyšující cenou za účast. Ta překračuje 2000 Euro (včasnou registrací lze ušetřit) a tak se vyplatí jen skutečným zájemcům. navíc není v lidských silách stihnout všechny paralelně běžící přednášky.

V rámci TechEdu je zprovozněna velká bezdrátová síť s kapacitou klientů, pokrývající prakticky celou plochu o velikosti poloviny brněnského výstaviště. Rozpůjčováno je zhruba 1200 bezdrátových karet, přičemž řada účastníků jede přes své vlastní karty. Struktuře sítě se budu věnovat později po jejím podrobnějším představení.

Klepněte pro větší obrázek

Každý z účastníků vždy dostane zavazadlo naplněné po okraj propagačními materiály. Zatímco doposud to byly batohy (loňský žlutý vidíte na obrázku), letos to je vzhledem k váze dokumentů již taška s kolečky a držátkem. Paradoxně tak letošní TechEd vypadá spíše jako sjezd strany Důchodci za životní jistoty, jak každý za sebou táhne malý modrý vozíček. Jinak je v Barceloně spíše pod mrakem a prší, takže se žádné jihoevropské klima nekoná.

V souvislosti s TechEdem byl oficiálně uveden nástroj Visual J# .NET, který je určen pro programátory v Javě, kteří chtějí vyvíjet aplikace a služby na platformě .NET Framework. Uvedením Visual J# .NET je završením nabídky programovacích jazyků Microsoftu v rámci Visual Studia .NET, kde již je Visual C++ .NET, Visual C# .NET a Visual Basic .NET.

Visual J# .NET je určený k migraci programátorů v Javě na .NET. Je Javou kompatibilní jen na základní syntaktické úrovni jazyka, proto programy v J# jsou jen pro .NET. J# nahrazuje dřívější Visual J++ 6.0 a má proto i nástroje pro migraci projektů z tohoto předchozího jazyka.

Výrazným dojmem z TechEdu je prezentace hotových řešení na bázi .NET. Před dvěma lety se popisovaly chystané schopnosti .NET, loni se prezentovala betaverze vývojového prostředí Visual Studio .NET a letos tu jsou již předváděny reálně nasazené aplikace různých firem s Microsoftem nespojených.

Na TechEdu se v rámci paralelní výstavy koná také takový malý Invex, kde řada firem (tedy ne Microsoft) vystavuje své produkty. Mezi exponáty, kterým se budu věnovat později v samostatných článcích, by měly být i Tablet PC počítače, mobilní telefony na chystané platformě Microsoft Smart Phone a také pochopitelně novinky v oblasti softwaru.

Diskuze (15) Další článek: První ovladače pro Matrox Parhelia ke stažení

Témata článku: Microsoft, Záměr, Barcelona, Smart Phone, Vozíček, Stihl


Určitě si přečtěte

Finanční správa tento měsíc spustí Moje Daně. Přiznání má být hračka
Lukáš Václavík
eIdentitaČeskoeGovernment
Jak zaznamenat dění na obrazovce: našli jsme 5 nejlepších programů

Jak zaznamenat dění na obrazovce: našli jsme 5 nejlepších programů

** Nahrávat dění lze snadno a kvalitně i zdarma ** Některé programy zvládnou i streaming na videoservery ** U placených se dočkáte nadstandardních funkcí

Vladislav Kluska | 20

Vladislav Kluska
Nejlepší programySoftware
26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 47

Karel Kilián
Doplňky do prohlížečeChromeProhlížeče
Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

** Pokročilé programy na doma stojí pár tisíc korun, jsou ale i zdarma ** Podpora 4K, hromada funkcí a efektové filtry jsou samozřejmostí ** Vybrali jsme 9 nejzajímavějších programů pro Windows

Stanislav Janů | 27

Stanislav Janů
Střih videaTipyNejlepší programySoftware
Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 36

David Polesný
VánoceNotebooky
Čestné prohlášení při cestě mimo okres může být i elektronické. Stačí k tomu mobil
Lukáš Václavík
COVID-19eGovernmentDoprava
Elon Musk už není nejbohatší na světě. Během jediného dne přišel o 324 miliard korun
Karel Kilián
Jeff BezosTesla MotorsElon Musk
Volitelná aktualizace Windows 10 opravila několik chyb, způsobila ale další problémy
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10