TechEd 2002: zaměřeno na .NET a mobilitu

V pondělí byla zahájena největší evropská vývojářská konference Microsoftu. Na programu jsou nejenom přednášky, ale i zajímavá oznámení.
TechEd 2002: zaměřeno na .NET a mobilitu
Evropský TechEd se koná stejně jako loni v Barceloně a na programu je přes 340 přednášek vtěsnaných do čtyř dnů. Pochopitelně tak nelze stihnout vše a je třeba pečlivě vybírat. Letos bude již tradičně výrazná část přednášek orientována na architekturu .NET a tvorbu webových služeb. Větší důraz se také klade na aplikace pro kapesní počítače a mobilní telefony. Nově poběží přednášky věnované vývoji her pro Xbox a také tvorbě aplikací pro platformu Smart Phone.

TechEdu se účastní odhadem 5500 účastníků, přičemž z České republiky je přihlášeno 90 osob. I přes velký počet účastníků se jedná o výrazný pokles proti loňskému roku, kdy bylo přes 7000 účastníků. Je to jistě dáno i stále se zvyšující cenou za účast. Ta překračuje 2000 Euro (včasnou registrací lze ušetřit) a tak se vyplatí jen skutečným zájemcům. navíc není v lidských silách stihnout všechny paralelně běžící přednášky.

V rámci TechEdu je zprovozněna velká bezdrátová síť s kapacitou klientů, pokrývající prakticky celou plochu o velikosti poloviny brněnského výstaviště. Rozpůjčováno je zhruba 1200 bezdrátových karet, přičemž řada účastníků jede přes své vlastní karty. Struktuře sítě se budu věnovat později po jejím podrobnějším představení.

Klepněte pro větší obrázek

Každý z účastníků vždy dostane zavazadlo naplněné po okraj propagačními materiály. Zatímco doposud to byly batohy (loňský žlutý vidíte na obrázku), letos to je vzhledem k váze dokumentů již taška s kolečky a držátkem. Paradoxně tak letošní TechEd vypadá spíše jako sjezd strany Důchodci za životní jistoty, jak každý za sebou táhne malý modrý vozíček. Jinak je v Barceloně spíše pod mrakem a prší, takže se žádné jihoevropské klima nekoná.

V souvislosti s TechEdem byl oficiálně uveden nástroj Visual J# .NET, který je určen pro programátory v Javě, kteří chtějí vyvíjet aplikace a služby na platformě .NET Framework. Uvedením Visual J# .NET je završením nabídky programovacích jazyků Microsoftu v rámci Visual Studia .NET, kde již je Visual C++ .NET, Visual C# .NET a Visual Basic .NET.

Visual J# .NET je určený k migraci programátorů v Javě na .NET. Je Javou kompatibilní jen na základní syntaktické úrovni jazyka, proto programy v J# jsou jen pro .NET. J# nahrazuje dřívější Visual J++ 6.0 a má proto i nástroje pro migraci projektů z tohoto předchozího jazyka.

Výrazným dojmem z TechEdu je prezentace hotových řešení na bázi .NET. Před dvěma lety se popisovaly chystané schopnosti .NET, loni se prezentovala betaverze vývojového prostředí Visual Studio .NET a letos tu jsou již předváděny reálně nasazené aplikace různých firem s Microsoftem nespojených.

Na TechEdu se v rámci paralelní výstavy koná také takový malý Invex, kde řada firem (tedy ne Microsoft) vystavuje své produkty. Mezi exponáty, kterým se budu věnovat později v samostatných článcích, by měly být i Tablet PC počítače, mobilní telefony na chystané platformě Microsoft Smart Phone a také pochopitelně novinky v oblasti softwaru.

Diskuze (15) Další článek: První ovladače pro Matrox Parhelia ke stažení

Témata článku: Microsoft, Barcelona, Záměr, Stihl, Smart Phone


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 31

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92

9 tipů, jak vyšlechtit nabídku Start ve Windows 10, aby lépe sloužila

9 tipů, jak vyšlechtit nabídku Start ve Windows 10, aby lépe sloužila

** Nabídka Start už existuje bezmála čtvrt století ** Ve Windows 10 postupně dostala celou řadu funkcí ** Start si můžete ve velkém rozsahu přizpůsobit

Karel Kilián | 46

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky