Microsoft | Microsoft Teams | Komunikace

Teams zdarma a pro všechny. Microsoft je otevírá i pro komunikaci s přáteli a rodinou

  • Microsoft otevírá pro osobní použití – zdarma a všem
  • Nabídne řadu funkcí pro komunikaci s rodinou a přáteli
  • Využít můžete například videohovory dlouhé až 24 hodin

Komunikační platforma Microsoft Teams se kromě podnikového prostředí chce prosadit i v osobní komunikaci. Po téměř ročním testování ji Microsoft otevírá pro osobní použití – zdarma a všem. Nabídne řadu funkcí zaměřených na používání pro komunikaci s rodinou nebo přáteli.

Pokud jste aplikaci Teams ještě nevyzkoušeli, pak vězte, že nabízí podobné možnosti jako konkurenční firemní platformy Slack a Discord. K dispozici jsou videohovory, hlasové hovory, textový chat, sdílení polohy či možnost práce se soubory. Udržování kontaktu s přáteli a rodinou má být díky této službě snazší a dostupnější než kdykoli předtím.

Microsoft Teams pro osobní použití

Od podnikové verze se ta osobní liší například používáním pastelových barev v chatech. Další zajímavostí jsou videohovory s až 300 lidmi, jež mohou běžet po dobu maximálně 24 hodin. Lze však předpokládat, že tento časový limit se po skončení pandemie změní.

Jednou ze zásadních novinek je „Together Mode“ (Společný režim), jež má být variací na videohovory, která vás spolu s ostatními účastníky pomocí umělé inteligence přenese do virtuálního sdíleného prostředí. Budete tak moci společně posedět ve virtuální kavárně, obývacím pokoji nebo třeba přímořském letovisku.

Další novinka cílí na oživení konverzací, které by v podnikovém sektoru patrně nebylo příliš dobře použitelné. Jedná se o možnost reagovat v průběhu videohovoru pomocí animovaných emoji a GIFů. Uživatelé tak dostanou možnost vyjádřit své pocity zábavným způsobem.

Komunikace s přáteli nebo rodinou pochopitelně nemusí být vždy jen o zábavě. Proto Microsoft do Teams začlenil také několik organizačních funkcí – například sdílené seznamy úkolů ve skupinovém chatu. Budete tak moci sestavit seznam a přiřadit jeho jednotlivé položky zvoleným účastníkům. Na úkol bude také možné proměnit jakoukoli zprávu v chatu.

Teams pro práci i zábavu

Pokud se na něčem nebudete schopni shodnout, pak určitě oceníte možnost vytváření anket v rámci skupinových chatů. Po skončení hlasování lze přímo z ankety provádět akce – například naplánovat videohovor nebo vytvořit novou událost v kalendáři.

V neposlední řadě Teams pro osobní použití obsahují „řídicí panel“, který umožňuje zobrazit vše, co bylo v rámci dané skupiny sdíleno, včetně souborů, fotografií, odkazů, událostí, sdílených úkolů a dalších.

Pokud používáte Teams pro pracovní účely, pak určitě oceníte, že prostředí pro osobní použití je zcela odlišné od pracovní části produktu. Vše je odděleno, ale díky desktopové aplikaci je přepínání mezi oběma režimy doslova triviální.

Zájemci si mohou stáhnout instalační balíčky Microsoft Teams pro různé operační systémy včetně Androidu, iOS a Windows. Případně je k dispozici webová aplikace, která funguje v jakémkoli moderním webovém prohlížeči.

Diskuze (61) Další článek: Vy a počítač: U důležitých služeb vedou silná hesla. Důležité je i další zabezpečení

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,