Technologie | DDR5 | Paměti

TeamGroup představil paměti DDR5 T-Force Delta RGB s frekvencí až 5,6 GHz. Na trhu budou ke konci roku

TeamGroup představil paměti DDR5 T-Force Delta RGB s frekvencí až 5,6 GHz. Na trhu budou ke konci roku

Výrobci se předháněli v oznamování, že už začínají pomalu vyrábět novou generaci operačních pamětí DDR5, avšak nyní se začínají objevovat i konkrétní modely.

Společnost TeamGroup uvedla nové modely operačních pamětí DDR5 řady T-Force Delta RGB, které se zaměřují na hráče, takže jim nechybí zmíněné barevné podsvícení. Je samozřejmě efektní v průhledných bočnicích skříní a lze ho nezávisle softwarově ovládat. Paměti v černé nebo bílé barvě vychází z designu stejné řady pro DDR4.

Budou dostupné s frekvencí 4,8 GHz až 5,6 GHz, přičemž už budou podporovat novou verzi XMP 3.0, která umožňuje jednoduché přetaktování v biosu pomocí jednoho kliknutí s výběrem přednastavených profilů. Na výběr budou moduly s kapacitou 16 GB nebo 32 GB.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

TeamGroup bude na tyto paměti poskytovat tříletou záruku, avšak v budoucnu se s optimalizací materiálů a výroby počítá s tím, že záruka bude delší a pravděpodobně i doživotní. Výrobce už paměti poskytnul výrobcům základních desek jako MSI, Gigabyte, Biostar, ASRock nebo Asus, takže bude vše ověřeno a optimalizováno tak, že budou fungovat na nadcházejících modelech desek. Zatím půjde jen o platformu Intel Alder Lake, s čímž souvisí i dostupnost – někdy ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.

Váš názor Další článek: Kybernetické útoky na Synology: Chráníte se dostatečně?

Témata článku: Technologie, DDR5, Asus, Paměti, Frekvence, GHz, TeamGroup, Výrobce, Paměť, RGB, Operační paměť, Delta, Intel Alder Lake, ModelValheim láká na nový horský biom a další inovace v chystané aktualizaci

Valheim láká na nový horský biom a další inovace v chystané aktualizaci

Přežívání v severské divočině bude brzy zase o něco rozmanitější.

Michal Maliarov
ValheimSurvival
Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály