Koronavirus | Česko

Tato kalkulačka spočítá, kdy se dostanete k očkování na koronavirus. Není to úplně veselé

Tato kalkulačka spočítá, kdy se dostanete k očkování na koronavirus. Není to úplně veselé | Foto: Pixnio

Internet je plný kalkulaček prakticky na vše a jednou z nich je i Omni Calculator, který nabízí rychlé výpočty počínaje chemií a konče osobními financemi, převodem jednotek a péčí o své zdraví.

Nově na seznamu přibyla i Kalkulačka fronty na vakcínu pro Českou republiku. Je plně lokalizovaná do češtiny a vychází z čerstvých údajů o rychlosti očkování a přednosti různých skupin obyvatelstva, takže může nastínit hrubý odhad doby, kdy na vás přijde řada.

Po vyplnění anonymního formuláře, jehož klíčovou položkou je vedle věku zařazení do některé z rizikových nebo preferovaných skupin (IZS, učitel aj.), kalkulačka podle aktuálního tempa distribuce vakcín spočítá, kdy to asi tak bude.

Klepněte pro větší obrázek
Kalkulačka fronty na očkování v ČR

Nutno podotknout, že podrobnější pravidla hromadného očkování pro běžné smrtelníky se snad dozvíme až v nadcházejících týdnech a měsících, kalkulačka vám tedy v tuto chvíli dodá opravdu hlavně hrubou představu o celkovém tempu. V mém případě na mě kalkulačka vyplivla tento závěr:

Vzhledem k proočkovanosti 207 446 týdně a absorpci 64%, byste měli očekávat, že první dávku vakcíny dostanete mezi 11. 8. 2021 a 27. 2. 2022.

Druhou dávku byste pak měli dostat mezi 1. 9. 2021 a 20. 3. 2022.

Společně s Ph.D. studentkou Dominikou Miszewskou (Medical University of Warsaw), která také stojí za zrodem úspěšného projektu Vaccine Queue Calculator v Polsku, jsme vytvořili Kalkulačku fronty na vakcínu pro Českou republiku. Tento nástroj je založen na přednostním seznamu vydaném vládou České republiky. Zohledňuje váš věk, povolání, zdravotní stav a další rizikové faktory. Kalkulačka poté odhadne počet lidí, kteří jsou ve frontě před vámi a data, kdy byste mohli dostat svou dávku vakcíny, na základě vládní předpovědi vs. skutečného průběhu očkování.

Tomáš Pařízek

Diskuze (34) Další článek: Google čeká další velká právní bitva. Údajně sledoval uživatele v anonymním režimu Chromu

Témata článku: Koronavirus, Zdraví, Internet, Web, Očkování, COVID-19, Česko, Chemie, Polsko, Vakcinace, Hrubý odhad, Osobní finance, Vakcína, Kalkulačka, Česká republika, IZS, FrontaRozluštili jsme infračervený signál a připojili starou stropní klimatizaci k internetu

Rozluštili jsme infračervený signál a připojili starou stropní klimatizaci k internetu

** Nedávno jsme si pohráli s mobilní klimatizací a Wi-Fi ** Ale co se starými kancelářskými kusy? ** Dekódujeme jejich IR signál a vyrobíme si Wi-Fi ovladač

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování
Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Pokud vlastníte telefon s technologii NFC, můžete prostřednictvím aplikace pro Android zkusit načíst údaje ze své bezkontaktní karty. Vyzkoušíte si tak třeba, jak moc je náchylná k případnému RFID skimmingu.

Jan Spěšný
NávodyMobilní aplikace
Jak nakupovat na německém Amazonu. Tipy, triky a na co dát pozor

Jak nakupovat na německém Amazonu. Tipy, triky a na co dát pozor

** Amazon.de je tím hlavním, přes který byste měli v ČR nakupovat ** Má ale svá úskalí týkající se češtiny, cen a dopravy ** Prozradíme trky, které se vám budou hodit

Lukáš Václavík
E-shopyAmazonTipy
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View
V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

** Létá skvěle, fotí slušně a má autopilota ** Jak se to všechno podařilo vtěsnat do 249 gramů? ** Podívejte se na rozborku nejlepšího dronu letošní sezóny

Jakub Čížek
KvadrokoptéraDJIDrony