Windows 10 | Operační systémy | Fluent Design

Takto někdy budou vypadat Windows 10. Microsoft ukázal chystané novinky

Microsoft se nedávno pochlubil, že jeho operační systém Windows 10 po několika letech zaznamenal miliardu aktivních instalací. Firma tak pokořila vytyčený milník a nyní v oslavujícím videu ukázala, jakým směrem se Desítky budou nadále ubírat co se týče designu.

S novým videem se pochlubil Panos Panay na svém účtu na Twitteru. V něm nejen slaví miliardu zařízení, ale i v rychlém sledu ukazuje, jakým směrem se budou ubírat celé Windows. Kromě nových ikon, které se již do systému dostávají, máme očekávat novou nabídku Start. O ní již nějakou dobu víme a byť jednotlivé dlaždice ztratí barevnost, nechají si možnost zobrazovat dodatečné informace a celkově budou větší.

Zároveň se ale Microsoft snaží o celkové sjednocení designu systému do Fluent Designu – Start tak lépe splyne s dalšími prvky, s čímž by mohl pomoci i nový Průzkumník souborů. O něm se mluví již několik let a nyní se ve videu opět objevil. Kromě nových Windows 10X tak zřejmě zamíří i do plnohodnotného systému. Hlavní změnou přitom bude vzhled, který respektuje jednotlivé barevné provedení tlačítek a lišt v nových Windows.

Microsoft dlouhodobě bojuje se sjednocením vzhledu Desítek a sám si často hází klacky pod nohy různými změnami, které v rámci Fluent Designu provádí. Nyní to ale vypadá, že se snad vše obrací k lepšímu a postupnými kroky se konečně dočkáme celistvých Windows 10. Na druhou stranu je ale nutno podotknout, že podobná videa Microsoft publikoval již v minulosti a do plného systému se dostala jen část zobrazovaných novinek. Třeba jako u tohoto videa:

Zdroj: The Verge

Diskuze (103) Další článek: A další česká mapa znázorňující COVID-19. Tato je určená pro novináře a datové analytiky

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, Design, Twitter, Windows 10X, Fluent Design, May 2020 Update, Fil Explorer, Vzhled, Novinka, The Verge, Systém, Windows +, Sjednocení, Panos Panay, Win +, Desítka


Určitě si přečtěte

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

** Předpověď počasí Windy nabízí nepřebernou škálu funkcí ** Zorientovat se v nich nemusí být vždy snadné ** Proto přinášíme 12 užitečných tipů a triků

Karel Kilián | 10

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 75


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11