Notebooky

Takový notebook jste ještě neviděli. GPD Duo má dva displeje a skládá se jako leporelo

Hongkongskou společnost GPD známe jako výrobce miniaturních notebooků či herních handheldů. Teď se přesune i do kategorie velkých notebooků, ale novinka nazvaná GPD Duo rozhodně nebude tuctová. Má totiž dva displeje i klávesnici, přičemž všechny tři části na sebe navazují pomocí pantů.

Dvoudisplejové notebooky jsme tu již měli, obvykle tam ten druhý displej nahradil klávesnici, případně vyplnil prostor nad tlačítky. Duo však připomíná dětské leporelo. Obrazovky mohou při práci být nad sebou. Horní část se případně dá otočit o 360°, takže Duo bude vypadat jako normální notebook, byť s tlustým víkem.

Anebo se horní část otočí do úhlu jako stan, takže dva lidé u stolu sedící naproti sobě budou mít každý svou obrazovku. Takhle se dá druhé straně něco snadno ukázat i bez otočení celého zařízení. Případně rodič může na jedné straně pracovat a dítě naproti bude koukat na video.

O samotném zařízení toho ale zatím moc nevíme, GPD chce podrobnosti o specifikacích, ceně i dostupnosti sdělit až později. Duo nicméně používá dvojici 13,3" AMOLED displejů od Samsungu, mají dotykové ovládání a podporují také stylus s 4096 úrovněmi přítlaku.

GPD o novince mluví jako o „AI PC“, má tedy neuronový koprocesor. Ty už ale dnes nabízejí Intel, AMD i Qualcomm, takže to není žádná nápověda. Ani z uvedeného 35W TDP nic bližšího nedešifrujeme.

Diskuze (3) Další článek: Počítače Copilot+ budou po zuby chráněné. Microsoft zabezpečení zlepší i omezením správcovských účtů

Témata článku: ,