Microsoft Office | Windows 11

Takhle vypadá nový MS Office. Po faceliftu lépe zapadne do prostředí Windows 11

Oživeno dne 7. 1. 2022

Po čerstvé aktualizaci Office pro Windows poskytovaných v rámci balíku Microsoft 365 jsem zaznamenal, že se nový design uživatelského prostředí dostává také do Windows 10. V tomto systému jste se doposud museli dívat na původní karty. Změna je to vizuální, nikoli funkční, a ušitá na míru Jedenáctkám.

Jak zapadá do Desítek, posuďte sami. Do nového kabátu se nástroje Office převlékly po aktualizaci na sestavení 14729.20194.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Facelift Office pro Windows 11

Původní článek ze dne 23. 11. 2021

V posledních dnech se nástroje Office v rámci balíku Microsoft 365 převlékají do nového kabátu. Nejedná se o razantní změnu, přičemž distribuce se zdá být řízená servery. Na různých počítačích se mně, případně mému okolí, nový vzhled neprojevil ve stejný čas. V některých se v době psaní článku neprojevil vůbec. Všechny instalace přitom tvrdí, že jsou aktuální. Jedná se o verze 2110.

Nový design Microsoft veřejně testoval od července. Facelift se týká oblasti pásu karet až záhlaví okna. Nic se nemění z hlediska fungování, jen teď záhlaví karet tvořená názvy kategorií nejsou vizuálně pevně spojena se zbytkem karet. Aktivní kategorie je vždy podtržená a pás karet visí pod ní a je vizuálně zvýrazněný.

Po vzoru Windows 11 se rohy pásu zakulatily. Na základě prozatímní zkušenosti mohu konstatovat, že aplikace z rodiny Office nereagují promptně na vzhledu motivu ve Windows. Aby se světlý motiv proměnil na tmavý (a obráceně), je nutné aplikace restartovat. K ničemu nejsou ani ruční možnosti volby vzhledu, kde se objevují mj. původní barevný vzhled. Přepnutí má nulový efekt.

Klepněte pro větší obrázek

V Office zůstávají doplňková pozadí pro motivy, která zdobila záhlaví oken. Nový design už však s takovou dekorací nepočítá, takže se pozadí zdají být nadbytečná. Pokud si nějaké vyberete, projeví se to pouze v záhlaví hlavní nabídky, tj. v prostředí mimo práci s dokumentem, tabulkou či prezentací.

Diskuze (44) Další článek: Nová varianta koronaviru SARS-CoV-2 odhalená ve Francii má ještě více mutací než omikron

Témata článku: Windows, Microsoft, Software, Microsoft Office, Windows 10, Windows 11, Design, MS Office, Facelift, Okno, Vzhled, Karta, Záhlaví, Desítka, Office, Software na Heureka.czUž vás nebaví hledání potvrzení v telefonu? Caviar vyryje QR kód rovnou na záda iPhonu 13 Pro

Už vás nebaví hledání potvrzení v telefonu? Caviar vyryje QR kód rovnou na záda iPhonu 13 Pro

** Caviar ukázal další speciální edici iPhonu 13 Pro ** Záda podepíše vyrytým QR kódem, který může vést kamkoliv ** Nejdražší varianta telefonu stojí čtvrt milionu!

Martin Chroust
CaviarLimitovaná edice
Šílený Serious Sam se vrátí v pátém dílu už na konci tohoto měsíce

Šílený Serious Sam se vrátí v pátém dílu už na konci tohoto měsíce

Podle posledního teaseru bude Samovi pěkně chladno.

Radek Wunderlich
CroteamSerious Sam
České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

** Jeden z největších obchodů historie se nedostal do hlavních zpráv ** Videohry televizím slouží jen k honění senzací, není to seriózní byznys ** České videohry jsou přitom úspěšnější než jiná kulturní díla

Lukáš Václavík
HryKomentářByznys
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína