Microsoft | Android | Windows 10X

Takhle se bude ovládat Surface Duo, telefon s Androidem a dvěma displeji od Microsoftu

Microsoft aktuálně uvolnil SDK pro vývojáře týkající se jeho upravené verze Androidu, na které poběží chystaný Surface Duo. Chce, aby upravili své aplikace pro práci na zařízeních se dvěma displeji.

Aktuální verze je ve stavu preview, Microsoft na všem tedy stále pracuje. Týká se hlavně chystaného zařízení Surface Duo, které poběží na upravené verzi Androidu. To je nutné hlavně s ohledem na jeho dva displeje. Microsoft tak řeší, jak se má samotný systém chovat, jak má fungovat jeho ovládání a zároveň chce, aby vývojáři upravili své vlastní aplikace. 

Sám jde přitom příkladem. Nový Edge, vydaný minulý týden, již vše podporuje a je tak možné procházet stránky na obou displejích zároveň. Společně s tím Microsoft navrhuje nové CSS standardy, které umožní tvůrcům webových stránek s tímto novým typem zařízení pracovat.

Takto Surface Duo představuje sám Microsoft:

Vývojáři musí připravit své aplikace

Díky uvolněnému emulátoru jsme také získali představu o tom, jak se bude systém ovládat. Toho se chopili i někteří uživatelé na Twitteru a vytvořili působivá videa ukazující aktuální možnosti systému:

V základu fungují jednotlivé displeje odděleně a aplikace se spouští vždy na jednom z nich, uživatel si je ale může „přehodit“ na jiný, či případně zobrazit na obou. S tím mohou vývojáři počítat a v levé části zobrazit například seznam e-mailů, zatímco vpravo již text vybrané zprávy.

Klepněte pro větší obrázek 
Takto budou vypadat Windows 10X na tabletech.

Vývojáři si mohou stahovat SDK a další komponenty včetně emulátoru pro Android Studio přímo od Microsoftu a začít připravovat své aplikace. Emulátor pro Windows 10X by měl být dostupný příští měsíc, systémy ale fungují podobně co se týče práce se dvěma displej.

Doufejme, že Microsoft nástroje brzy dokončí a že vývojáře nová zařízení zaujmou natolik, aby své aplikace připravili a při jejich spuštění tak byl dostatek aplikací, které umí využít dva displeje. Bez nich budou Surface Duo a podobná zařízení postrádat smysl.

Dva displeje bude mít i Surface Neo s Windows 10X:

Diskuze (8) Další článek: Ray tracing pomocí procesoru bude fungovat lépe. Intel vydal novou verzi enginu OSPRay

Témata článku: Microsoft, Windows, Operační systémy, Android, Windows 10X, Mobilní aplikace, Surface, SDK, Displej, Surface Duo, Zařízení, Aplikace, Vývojář, Emulátor


Určitě si přečtěte

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky