Microsoft | Android | Windows 10X

Takhle se bude ovládat Surface Duo, telefon s Androidem a dvěma displeji od Microsoftu

Microsoft aktuálně uvolnil SDK pro vývojáře týkající se jeho upravené verze Androidu, na které poběží chystaný Surface Duo. Chce, aby upravili své aplikace pro práci na zařízeních se dvěma displeji.

Aktuální verze je ve stavu preview, Microsoft na všem tedy stále pracuje. Týká se hlavně chystaného zařízení Surface Duo, které poběží na upravené verzi Androidu. To je nutné hlavně s ohledem na jeho dva displeje. Microsoft tak řeší, jak se má samotný systém chovat, jak má fungovat jeho ovládání a zároveň chce, aby vývojáři upravili své vlastní aplikace. 

Sám jde přitom příkladem. Nový Edge, vydaný minulý týden, již vše podporuje a je tak možné procházet stránky na obou displejích zároveň. Společně s tím Microsoft navrhuje nové CSS standardy, které umožní tvůrcům webových stránek s tímto novým typem zařízení pracovat.

Takto Surface Duo představuje sám Microsoft:

Vývojáři musí připravit své aplikace

Díky uvolněnému emulátoru jsme také získali představu o tom, jak se bude systém ovládat. Toho se chopili i někteří uživatelé na Twitteru a vytvořili působivá videa ukazující aktuální možnosti systému:

V základu fungují jednotlivé displeje odděleně a aplikace se spouští vždy na jednom z nich, uživatel si je ale může „přehodit“ na jiný, či případně zobrazit na obou. S tím mohou vývojáři počítat a v levé části zobrazit například seznam e-mailů, zatímco vpravo již text vybrané zprávy.

Klepněte pro větší obrázek 
Takto budou vypadat Windows 10X na tabletech.

Vývojáři si mohou stahovat SDK a další komponenty včetně emulátoru pro Android Studio přímo od Microsoftu a začít připravovat své aplikace. Emulátor pro Windows 10X by měl být dostupný příští měsíc, systémy ale fungují podobně co se týče práce se dvěma displej.

Doufejme, že Microsoft nástroje brzy dokončí a že vývojáře nová zařízení zaujmou natolik, aby své aplikace připravili a při jejich spuštění tak byl dostatek aplikací, které umí využít dva displeje. Bez nich budou Surface Duo a podobná zařízení postrádat smysl.

Dva displeje bude mít i Surface Neo s Windows 10X:

Diskuze (8) Další článek: Ray tracing pomocí procesoru bude fungovat lépe. Intel vydal novou verzi enginu OSPRay

Témata článku: Microsoft, Windows, Operační systémy, Android, Mobilní aplikace, Windows 10X, Surface, Emulátor, Surface Duo, Vývojář, Aplikace, SDK, Zařízení, Displej


Určitě si přečtěte

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

** Windows 10X přijdou již ke konci roku ** Microsoft vydal emulátor, kde systém ukázal ** Vývojáři musí upravit své aplikace

Vladislav Kluska | 57

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 65

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 50Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky