Google Home | Chytrá domácnost

Takhle bude vypadat nový Google Home. Vypadá jak vysoká chlupatá váza

Původní chytrý reproduktor Google Home je starý několik let a byť Google vydal další zařízení, přímého nástupce nikoli. To změní a nyní unikly fotografie chystaného Nest reproduktoru. Na ty následně zareagoval přímo Google a poskytl i oficiální fotografii.

Google na letošní rok chystá představení několika zařízení pro chytrou domácnost – na internet unikly fotografie zařízení Sabrina, které je nástupcem Chromecastů a obsahuje klasické rozhraní Android TV včetně ovladače. Díky tomu tak můžete z jakéhokoliv televizoru vytvořit chytrý. Již dříve se ale začalo spekulovat i o nástupci původního reproduktoru Google Home a nyní unikly i první fotografie.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Takto bude zřejmě vypadat nový Google Home. (Zdroj: Android TV Guide, Twitter)

Jak je již u Googlu zvykem, velkou část zařízení pokrývá šedá látka (zařízení ale bude dostupné ve více barvách) a jedná se tak o značný posun oproti původní generaci, zároveň ale lépe zapadne mezi současnou řadu. Zařízení jako takové je oblých tvarů a překvapivě vysoké – přibližně 20 centimetrů. Fotografie se podařilo získat díky japonskému regulátorovi.

Na únik zareagoval po několika dnech i samotný Google a ukázal oficiální promo fotografii, kterou potvrdil chystaný vzhled zařízení, navíc ukázal i velmi pěknou modrou barvu a umístění notifikačních diod. Ty se nachází na přední straně a stejně, jako u verze Mini, jsou v neaktivním stavu zcela skryté. Zároveň ukázal i kratičké video, kde jsou zařízení vidět a dokonce to vypadá, že jej půjde přenášet.

Co se týče funkcí, nejsou prozatím známy podrobnosti, jednotlivé reproduktory z řady Home (tedy nově Nest) se ale nijak neliší co do schopností asistenta a hlasového ovládání. Změny jsou pouze v tom, zda zařízení má, či nemá displej a kameru. Novinky tak budou hlavně v hardwarové části kde se očekává lepší zvuk i mikrofony.

Odhalení nového reproduktoru by mělo proběhnout ještě letos a s ohledem na publikované fotografie je pravděpodobné, že k tomu dojde již brzy.

Zdroj: Android Police

Diskuze (52) Další článek: Uštědří koronavirus automobilovým výrobcům ránu z milosti?

Témata článku: Hardware, Google, Internet, Google Asistent, Android, Chromecast, Twitter, Google Home, Chytrá domácnost, Reproduktory, Reproduktor, Home, Zařízení, Sabrina, Váza, Nástupce, Android Police, Fotografie, TV Guide


Určitě si přečtěte

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 118

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 233

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 169

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

** Šesti nejpoužívanějším prohlížečům patří 94 % trhu ** Různé „klony“ Chromu slibují lepší funkce nebo jiný design ** Také Firefox má řadu zajímavých odnoží

Lukáš Václavík | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11