Čína

Tak už je chytrý i celý hotel. Číňané do něj nacpali všechny možné technologie, hostům pak stačí mobil

Tak už je chytrý i celý hotel. Číňané do něj nacpali všechny možné technologie, hostům pak stačí mobil

Hotel, který ocení lidé, kteří nemají rádi osobní kontakt, právě otevřel v Šanghaji. Téměř vše v něm lze objednat přes aplikaci, dokonce i check-in probíhá skrze technologie. Člověk navíc nemusí stahovat speciální aplikaci, stačí mu WeChat, který již drtivá většina Číňanů na svém zařízení má.

Hotel totiž vznikl ve spolupráci čínské sociální sítě WeChat a hotelového řetězce InterContinental. Tencent, majitel WeChat, o podobném projektu přemýšlel již od roku 2014 a nyní se mu ho konečně povedlo zrealizovat.

Hlavním cílem hotelu je ukázat, co všechno je skrze aplikaci WeChat možné. Výsledkem je, že téměř všechno - přes aplikaci probíhá prakticky celý proces ubytování.

Nejdříve si člověk přes WeChat ubytování objedná. Dorazí do hotelu a check-in provede přes aplikaci - slouží k tomu senzory na rozpoznání obličeje na recepci. Pak dojde do svého pokoje a jídlo si objedná opět přes aplikaci. Stejně tak pokojový servis a další služby, které hotel nabízí. Přes aplikaci lze dokonce upravit teplota v pokoji. A nakonec člověk ubytování zaplatí, jak jinak, přes WeChat.

Hotel v Šanghaji je podle Tencentu jen začátek, firma již podepsala smlouvu s dalším hotelovým řetězcem, tentokrát Shangri-La. Je tak možné, že po celé Číně se postupně začnou objevovat hotely, kde bude vše obstaráno přes WeChat.

WeChat je v současnosti nejpoužívanější a nejpopulárnější aplikací v Číně. Podle statista.com jej používá přes miliardu lidí. Jde o sociální síť a komunikační platformu, která zahájila svůj provoz v roce 2011 a která se od té doby rozšířila i do dalších oblastí působení, například do restaurací nebo obchodních center. Hotelnictví je tak další oborem, kde chce najít využití.

Diskuze (5) Další článek: Dům budoucnosti bude neustále poslouchat dění uvnitř stěn. Rozpozná i jednotlivé osoby

Témata článku: Technologie, Mobilní aplikace, Čína, Mobilní telefon, Tencentu, Komunikační platforma, Osobní kontakt, Ubytování, Hlavní cíl, Check-in, Celý proces, Obchodní centrum, WeChat, Technolog, Podobný projekt, Mobil, Intercontinental, Hotelový řetězec, Drtivá většina, Sociální síť, Šanghaj, Aplikace, Číňan, Hotel, Nejpopulárnější aplikace


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu