Notebooky | Testy

Tak kompaktní, že už se ani jack nevešel, ale výkonu má víc než dost: Test 13,3" notebooku Asus ZenBook 13 UX325EA

Pokud hledáte co nejmenší notebook s plnohodnotnou funkcionalitou i výkonem, podívejte se na nový ZenBook 13 od Asusu.

Plusy

  • Kvalitní celokovová konstrukce
  • Klávesnice a touchpad
  • Numerický blok v touchpadu
  • Vysoký výkon, tichý chod
  • Thunderbolt 4 a IR kamera

Minusy

  • Chybí sluchátkový konektor
  • Vysoký minimální jas displeje
9,1
Hodnocení

ZenBook 13 je velmi malý stroj nejen díky tloušťce pouhých 13,9 mm, ale také minimálním rozměrům, jež jsou zajištěny tenkými postranními rámečky okolo displeje. Vzhledem k tomu a hmotnosti příjemných 1,1 kg se snadno přenáší, vejde se vám i do malého cestovního batůžku. Je celý z kovových slitin, takže se můžete spolehnout na vynikající pevnost jak základny, tak víka. Nikde se nic neprohýbá, nevrže a potěší i příjemné matné povrchy, na kterých neulpívají šmouhy ani otisky prstů. Trochu výjimkou je jen do kruhu broušená zadní strana víka. To otevřete až do plně dostačujícího širokého úhlu 144° a panty jsou tuhé tak akorát, aby se vám víko samovolně neposouvalo, a přitom bylo možné ho otevřít jen jednou rukou.

Špičkový displej

Velkou pochvalu si ZenBook tradičně zaslouží za displej, který je sice menší s úhlopříčkou 13,3", ale s vysokým Full HD rozlišením, minimálními okraji a matným povrchem. Příjemně překvapeni budete nejen z mimořádně vysokého maximálního jasu až 428 nitů, ale také z kompletního pokrytí barevného prostoru sRGB a hlavně výjimečně nízké průměrné barevné odchylky ∆E pouhých 1,92. Můžete se tak spolehnout na opravdu přesné barvy a směle se vrhnout třeba na profesionální úpravu fotografií. Jen minimální jas mohl mít notebook nižší – za tmy displej svítí zbytečně moc, navíc byste měli možnost uspořit větším ztlumením jasu více energie.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Notebooky, Testy, Intel, Články z Computeru, Li-Ion, Wi-Fi, Asus, SSD, DisplayPort, Thunderbolt, Turbo Boost, Notebook, Notebook Asus Zenbook, Power Delivery, FBA, Funkcionalita, Zenbook, Full HD, Displej, Jas, TES, Tiger Point, Axa, Dell Inspiron, Asus Zenbook, Pevné disky SSD na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru