Monitory | Hewlett Packard (HP) | CES 2019

Tak jsme se dočkali: HP Omen X Emperium 65 je první displej BFGD, tedy 65", 4K, HDR, 144 Hz a G-Sync [CES]

Sice jsme si na finální uvedení museli počkat přesně rok, ale po dlouhém čekání vychází první „BFGD“ (Big Format Gaming Display), což je takový speciální standard novodobých herních monitorů, který nastavila Nvidia s dalšími výrobci herních zařízení. Jako první představuje vlastní řešení HP.

HP Omen X Emperium 65 je obří 65palcový displej s rozlišením 4K, který vyniká především tím, že podporuje frekvenci až 144 Hz. Protože u většiny her v tomto rozlišení jen těžko dosáhnete takto vysoké snímkové frekvence, je k dispozici i technologie G-Sync, která synchronizuje počty snímků s frekvencí monitoru tak, aby vše bylo neustále plynulé, přičemž odezva byla pořád co nejlepší.

Displej zároveň podporuje HDR1000, což lze opravdu označit za „skutečné“ HDR, které už poznáte a využijete. Pod displejem se nachází kvalitní reproduktorový systém (soundbar) se třemi stereo zesilovači. Displej umožňuje i přichycení na zeď.

Monitor má zároveň vestavěný přehrávač Nvidia Shield TV, takže si poradí se vším multimediálním, ale třeba i hraním z cloudu přes GeForce Now, takže ani pro hraní nejnovějších her nebudete potřebovat žádnou konzoli nebo drahý počítač. Tedy pokud máte dostatečně rychlý internet.

Cena je bohužel taková, která se u těchto monitorů očekávala - 4 999 dolarů, tedy kolem 140 tisíc korun. Dostupnost se předpokládá v únoru.

Diskuze (5) Další článek: Segway Loomo Delivery: autonomní pošťák z Japonska přiveze pizzu až ke dveřím [CES]

Témata článku: HDR, Nvidia, Hry, Monitory, Hewlett Packard (HP), CES 2019, G-Sync, Nvidia Shield TV, GeForce NOW, Displej, První displej, HP OMEN X Emperium, Frekvence, Stereo zesilovač, Vestavěný přehrávač, Finální uvedení, HP Omen, Rychlý internet, Dlouhé čekání, Drahý počítač, Nejnovější hra, Monitor, Dolar, Herní zařízení, Notebooky HP omen na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

** Máme ji v mobilech a fotoaparátech ** SD karta je dnes už standard ** A proto ji zkusíme připojit i k Arduinu

Jakub Čížek | 20Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor