Tag&Rename – jednoduchá úprava hudebních souborů

Pokud máte ve svých hudebních archívech nepořádek a chcete to napravit, pak stačí si stáhnout tento program, který umí jednoduše pracovat s nejpoužívanějšími soubory, popisovat je, třídit je a mnoho dalšíhího.
Programů na správu a popisy multimediálních souborů je opravdu mnoho. Pokud však sáhnete po Tag&Rename, pak určitě nebudete litovat. Program bezproblémově zvládá hromadné popisy, popisy jednotlivých souborů a mnoho dalšího.

Vzhledově vypadá program pěkně a přehledně. V horní části jsou veškeré ovládací a funkční tlačítka. V levé dolní části se dá listovat přímo na PC, kde vybíráte adresáře, kde jsou k dispozici jednotlivé skladby v digitálních formátech. Program plně podporuje základní a nejpoužívanější soubory jako je MP3, WAV, VQF a celá řada dalších, nová verze 3.0 (zatím jako RC1) přidává i Ogg Vorbis a všechny formáty Windows Media. Jistě nejpoužívanější bude MP3, kde je možné přímo editovat ID3 popisky a to jak verzi 1, tak i verzi 2. Veškeré popisky lze aplikovat jak hromadně, tak i na jednotlivé soubory. Samozřejmostí je také provázanost s internetovou databází FreeDB, která umožňuje automatické popsání jednotlivých skladeb, pokud správně vyberte nebo program analyzuje dané CD, které je obsaženo v databázi. U MP3 souborů také program graficky zobrazuje 1 či 2 verzi ID3 popisků, takže máte jednoduchý přehled o tom, jaký popis jednotlivé soubory mají.

Klepněte pro větší obrázek

Jak u MP3, tak i u VQF je podporován systém popisů, kde je možné přiřazovat název alba, interpreta, skupiny, rok vydání a některé další. Jednotlivé nahrávky je možné si také poslechnout či přehrát jen kousek. Program k tomu využívá externí programy jako je Winamp či Microsoft Media Player.

S programem pracuje opravdu pohodlně a snadno. Určitě vás ničím nezaskočí. Jednotlivé funkce se vyvolávají pomocí grafických ikon nebo popisů přímo v menu. V případě nesnází si můžete přečíst nápovědu, která je však bohužel jen v angličtině.

Program lze používat bez omezení jeden měsíc a pak je nutná registrace (25 dolarů). Na jednorázové okomentování vaší MP3 kolekce ale bude těch 30 dni stačit. Instalační soubor má kolem 2 MB.

Diskuze (13) Další článek: NetWare zamíří v srpnu na Linux

Témata článku: Microsoft, Windows, Jednoduchá úprava, Tag, Úprava, Jednotlivé verze, Hudební soubor, Jed, Jednotlivý soubor

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vznikají filmové efekty

Test ATX skříní a externích disků

Znáte svá práva při reklamaci?

Průvodce první instalací NASu