Virtuální realita | Létání

Tady asi nikdy nepoletíme. Emirates má na webu prohlídky první třídy ve virtuální realitě

Emirates patří k největším světovým aerolinkám a cestující se nyní mohou podívat do útrob jeho klíčových letadel ve virtuální realitě. Nejlepší zážitek slibuje společnost s brýlemi Oculus Rift na hlavě, fungovat ale bude i laciný papírový Google Cardboard a jeho klony, nebo samozřejmě i webový prohlížeč a navigace jen pomocí myši a klávesnice.

K dispozici je nitro obřího letounu Airbus A380 a Boeingu 777. Ti z vás, kteří létají výhradně v první třídě a na palubě A380 nikdy neopustí salónek s barem, jistě ocení docela exotický pohled do té ekonomické, no a vy ostatní se alespoň dozvíte, že v první třídě Emirates Boeing 777 budete mít k dispozici i svůj vlastní dalekohled a láhev vychlazeného Evianu.

Klepněte pro větší obrázek
Virtuální prohlídka salónku v A380. Takový v českém rychlíku zatím nenajdeme

A na kolik vás taková legrace přijde? Byť je cestování v době pandemie složité, přímo na webu Emirates jsme se podívali, kolik stojí zpáteční letenka v první třídě Praha–Tokio s přestupem v Dubaji. Na obou trasách je přitom nasazený právě Boeing 777-300ER. 

Rozbijte dostatečné množství prasátek, za podobný zážitek totiž zaplatíte při odletu na konci září zhruba 152 tisíc korun. 

Diskuze (7) Další článek: Mozilla vyzrála na Microsoft a jeho Edge. Z Firefoxu udělá výchozí prohlížeč na jedno kliknutí

Témata článku: Web, Virtuální realita, Oculus Rift, Letadla, Létání, Bulvár a vtípky, Airbus, Boeing, Emirates, Prohlídka, Dubaj, Evian, Třída, Salónek, Google Cardboard