Tactile – mixujte hudbu v MP3 snadno a rychle !

Pro milovníky mixování hudebních nahrávek tu máme jeden zajímavý program, který se specializuje na mixování. Mezi svými konkurenty určitě obstojí.
Pokud patříte mezi amatéry na poli mixování hudby, bude tento program pro vás jistě skvělým pomocníkem. Existuje celá řada mixovacích programů, ne však každý je jednoduchý na obsluhu a nenabízí vždy vše, co by uživatel od mixovacího softwaru čekal.

Co tedy Tactile umí? Jde o kvalitního pomocníka, který umí snadno mixovat MP3, WAV a audio CD formáty. Samozřejmě lze jednotlivé nahrávky v určitých formátech mezi sebou kombinovat, takže lze vybírat hudební CD z CDROM mechaniky či MP3 přímo z disku.

, který v sobě zahrnuje všechny potřebné soubory pro instalaci a chod programu. Pří prvním spuštění se před vámi objeví graficky příjemný a zdařilý program. Ihned od prvního pohledu vám bude jasné, že se jedná o program určený především pro mixování hudby. Jeho vzhled připomíná stůl se dvěma gramofony a mixem. Gramofony představují dva na sobě nezávislé přehrávače hudebních souborů. Zde se tvůrcům po vzhledové stránce program opravdu povedl v porovnání s jinými mixovacími programy. Na každém přehrávači můžete měnit hlasitost a tempo přehrávané skladby, realizovat plynulé přechody mezi jednou a druhou skladbou a nebo do přehrávané skladby skrečovat.

Klepněte pro větší obrázek

Program je také vybaven i jakýmsi automatickým mixem, který pouští veškeré skladby z playlistu a to s plynulým a přesným navázáním, aby mezi jednotlivými skladbami nevznikla pauza. To je výhodné, pokud nechcete například být při poslechu pořád u PC. Program oceníte hlavně pro možnost přehrávat hudbu pro poslech a zároveň si přitom připravovat další hudbu a přehrávat ji jenom pro sebe ve sluchátkách.

Jedná se tedy o poloprofesionální program určený pro diskžokeje či amatérské uživatele, kteří si chtějí samotný mixing jenom vyzkoušet. Program je vybaven i playlistem, do kterého můžete vkládat své oblíbené skladby, nebo vytvářet vlastní playlisty. Zvolené skladby se vám poté zobrazí ve spodní částí programu, kde si vyberte skladbu a potvrdíte svoji volbu. Poté vám vyjede vinylová deska, kterou uchopíte a vložíte do gramofonu.

Podařený program si můžete stáhnout ve 30denní verzi pro vyzkoušení (program pracuje i po této lhůtě) a poté je nutné zaplatit registrační poplatek ve výši 30 dolarů.

Diskuze (9) Další článek: Microsoft odchází z konsorcia vyvíjejícího OpenGL

Témata článku: MP3, Vinylová deska, TAC, Poslech hudby, Gramofony, Poslech, Gramofon

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost