Počítače | Tablety

Ergonomie, psaní, konektivita a software. Za jakých okolností můžete tabletem nahradit notebook

Když jsme test tabletů vymýšleli, byla otázka, zda může tablet nahradit notebook, nasnadě. Protože to může být dost pádný argument k nákupu. Na jednoduchou otázku bohužel nejde opovědět podobně jednoduše, je totiž potřeba brát do úvahy spoustu proměnných.

Když tablety před lety přišly, všichni je chápali jako zařízení na konzumaci obsahu, role tvorby byla omezená – možnostmi hardwaru i softwaru. Obojí je už minulostí.

Pokud potřebujete psát, neobjedete se bez klávesnice a možná ani myši. Psaní na displeji je sice možné, ale stačí jeden delší e-mail a pochopíte... Jednou z možností je využít Bluetooth klávesnici, já měl půjčené dvě „cestovní“ od Logitechu.

Klepněte pro větší obrázek
Hodně mobilní Keys-To-Go má odolný povrch a lze k ní připojit i držák na telefon nebo tablet.
Klepněte pro větší obrázek
Druhá klávesnice Logitech K380 je více domácí a bez problémů ji použijete také u počítače.

...nicméně sáhnout můžete po jakékoli klávesnici s Bluetooth, případně využijete USB-C port na tabletu, kdy se dá klávesnice připojit skrze hub, který může zároveň dovolit i nabíjení tabletu.

 

Tablet v jistých ohledech může nahradit notebook, ne vždy je ale taková náhrada plnohodnotná, či dokonce výhodná. Na většinu činností však tablet může stačit

 

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Diskuze (1) Další článek: Invaze berušek. Proč asijská slunéčka zaplavila Česko a snaží se vám dostat domů

Témata článku: Software, Microsoft, Počítače, Android, Samsung, Klávesnice, Tablety, Články z Computeru, Logitech, IKEA, Notebook, Google Docs, CAF, Myši, Alcatel, Počítač, Bergen, Bluetooth myš, Bluetooth klávesnice, Stolní počítače na Heureka.cz