Netflix | Hudba, filmy, seriály | Předplatné

Sympatický krok Netflixu. Nevyužívané předplatné automaticky zruší

Kdo nemá finance pod kontrolou, tomu se může lehce stát, že stále platí za služby, které již nevyužívá, aniž by si toho všiml. Netflix takovým lidem půjde naproti. Streamovací gigant oznámil, že dlouho nevyužívaná předplatná automaticky zruší.

Pozastaveny budou ty účty, které rok od registrace nebudou mít žádnou aktivitu. U těch, které jsou již registrovány déle, to pak budou dva roky od posledního zhlédnutého videa. Netflix nejdříve rozešle upozornění pomocí e-mailu a notifikace v aplikaci, a pokud uživatel nebude reagovat, účet zruší. Kdo si placení rozmyslí a do 10 měsíců se na Netflix vrátí, tomu zůstane veškeré nastavení. Po 10 měsících firma profil odstraní.

Podle Netflixu je těchto neaktivních účtů méně než procento z celé uživatelské základy, konkrétně mluví o stovkách tisíc předplatných. Z finančních výsledků za první čtvrtletí vyplývá, že služba má 182,9 milionu předplatitelů, z toho 70 milionů v Severní Americe, 58,7 milionu v Evropě a Středním Východě a 54,2 ve zbytku světa.

Firma doslova vydělala na koronavirové krizi, neboť lidé zavření doma sledovali video častěji než jindy. Proto také během kvartálu přibylo 15,8 milionu předplatitelů, více než dvakrát tolik, že Netflix očekával. Díky tomu dosáhl rekordních tržeb ve výši 5,8 miliardy dolarů a čistého zisku 709 milionů.

Diskuze (6) Další článek: Policisté kvůli pandemii COVID-19 začínají používat speciální helmy s kamerami pro měření teploty

Témata článku: Video, Netflix, Hudba, filmy, seriály, Evropa, Televize, Předplatné, Severní Amerika, Milión předplatitelů, Účet, Střední východ, Milión, Předplatitelé, Neaktivní účet, Krok, Notifikace, Televize na Heureka.cz