Symantec WinFax Pro - FAX, prosím!

Na náš trh se dostala nová verze faxovacího softwaru od Symantecu WinFax Pro. Tato již devátá verze přináší spoustu nových a vylepšených funkcí, které stojí za to si pořádně prohlédnout.
Na náš trh se dostala nová verze faxovacího softwaru od Symantecu WinFax Pro. Tato již devátá verze přináší spoustu nových a vylepšených funkcí, které stojí za to si pořádně prohlédnout.

Fax, jak má být
S WinFaxem Pro 9.0 můžete posílat nebo přijímat faxy na samostatném počítači, ze sítě přes server nebo za použití mobilního telefonu či ISDN. Posílané faxy je možno editovat, přidělovat jim různé hlavičky nebo měnit pořadí stránek. K posílaným, již hotovým faxům, je možné vložit další dokumenty nebo umazat některé stránky. Na došlé faxy vás program upozorní prostřednictvím svého správce nebo vám pošle správu na váš mobilní telefon či pager. Je zde i funkce fax na vyžádání (podporovat ji musí i modem): do vytvořené schránky si vložíte nějaký fax (dokument) pod číslem, volající vyťuká v tónové volbě číslo příslušné schránky a program sám odešle příslušný fax volajícímu. WinFax má i podporu internetového faxování, čímž můžete výrazně snížit cenu faxů do zahraničí. WinFax dovoluje integraci s Outlookem a nově i s programem Microsoft Access, kdy můžete využívat buď adresář Outlooku nebo databázi Access ODBC.

Co je nového
Asi nejpodstatnější změna oproti minulé verzi je podpora síťového sdílení WinFaxu na bázi klient-server; tak se dá WinFax využít jako faxový server a na jeden modem se takto může spolehnout až 25 uživatelů sítě nebo pracovní skupiny.

Další novinkou je průvodce instalací, který přehledně zobrazuje všechna možná nastavení programu a ulehčuje jeho konfiguraci. Podobný průvodce vám pomůže poslat fax nebo navrhnout hlavičku. Pokud máte více jak jeden modem a dvě telefonní linky, je pro vás jistě zajímavá podpora dvou modemů, takto upravený počítač či server může efektivně ve stejnou dobu přijímat i posílat faxy. Nově přibyla i podpora „OnNow“ funkce Windows 98. Můžete tak přijímat faxy, i když se váš počítač uspí, ale musí mít v BIOSu nastaveno „WakeUp-on-Ring“ (jen desky ATX). Změn doznal i vzhled celé aplikace – všechno je teď daleko přehlednější a je zde více průvodců, kteří vás provedou hlavními funkcemi programu.

Program na příjímání hlasové pošty TalkWorks (záznamník), dřívější součást balíku, byl předělán a přibyla mu možnost odesílat faxy. Tento program Symantec oddělil a jeho zkušební verzi naleznete i na cédéčku WinFaxu.

Winfax je ve své poslední verzi již opravdu dokonalý. Svoje uplatnění najde jak na domácím PC, tak v menším podniku, kde zastane i funkci faxového serveru. Jakousi lehčí verzi tohoto programu naleznete také po instalaci Microsoft Outlooku 98, a pak můžete provést upgrade na verzi plnou.

komunikační nástroj pro správu, odesílání a příjem faxů na PC
Symantec WinFax Pro 9.0
Zdroj: Symantec, Praha
Telefon: 02–70 26 65
Cena: 4 640 Kč bez DPH,
5 uživ.: 16 800 Kč bez DPH,
10 uživ.: 31 130 Kč bez DPH
Zdroj: Computer
Váš názor Další článek: Internet do kapsy

Témata článku: Microsoft, Windows, Ring, Pager, Fax, Hlas volajícího, Faxy


Určitě si přečtěte

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

** Bombardér Northrop Grumman B-2 Spirit amerického letectva nedávno svrhl jadernou pumu ** Šlo o test nové varianty pumy B61-12 ** Ta by měla mít hlavice schopné explodovat se silou 0,3 až 50 kilotun

Stanislav Mihulka | 60

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35

Jak horko bude ve vašem městě, až vám bude 80 let? Podívejte se, jak se projeví klimatické změny!

Jak horko bude ve vašem městě, až vám bude 80 let? Podívejte se, jak se projeví klimatické změny!

** Srpen byl třetí nejteplejší za posledních více než sto let ** Bude to ale daleko horší, jak ukazuje aplikace NYT ** V Praze vzroste počet horkých dní na čtyřnásobek

Karel Kilián | 21


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku