Sybase propustil osm procent zaměstnanců

Sybase se, v rámci reorganizačních opatření, rozloučila s takřka 8 procenty svých zaměstnanců. Analytici to ale hodnotí příznivě.
Asi každý z nás po novém roce slyšel zprávy o rostoucí nezaměstnanosti v České republice. Snižování stavu zaměstnanců však není specifikem pouze českých firem - během několika posledních měsíců došlo k propouštění i u společnosti Sybase. Ta se, v rámci reorganizačních opatření, rozloučila s takřka 8 procenty svých zaměstnanců. Současný stav se ustálil na přibližně čtyřech a půl tisících pracovníků. Uvedená čísla by měla být pro blízké období konečná, žádné další propouštění se, dle představitelů společnosti, nechystá.

Živě komentuje: Tento krok, který na první pohled vypadá poměrně drasticky (novou práci si nyní musí hledat asi čtyři stovky lidí), je analytiky přijímán vcelku pozitivně. Propouštění je totiž součástí rozsáhlé firemní reorganizace, v rámci které v průběhu loňského prosince došlo k vytvoření čtyř specializovaných divizí (samostatnou pozornost tak získají například mobilní řešení či internetové aplikace). Pokud si však dobře pamatujete, počet propuštěných je ve srovnání s důsledky obdobného snižování stavu počátkem roku 1998 přibližně dvoutřetinový. Na konkrétní finanční přínos uvedených kroků si však musíme ještě nějaký ten týden, či spíše měsíc, počkat.

Váš názor Další článek: Kam schovává NT Server tiskové soubory na něj poslané?

Témata článku: Zaměstnanci, Uvedený krok

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost