James.Doubler
11. 3. 2012 • 17:30

Vyhrajte Samsung Galaxy Tab 10.1
              Sony Xperia S
              Apple iMac 27"Súťaž je zdarmaClick on: http://Www.wintechnologydevice1.blogspot.com/...

Dvorak Jiri
10. 3. 2012 • 18:17

Jaký Svobodný software měl mazal co naťukal tento článek na mysli? Ani jedno z Free sotware nebo Open-souce se nepřekládá jako Svobodný software. První je Volný software a druhý je Otevřené zdroje. Možná, že se to překládá i jinak, ale určitě ne Svobodný software. To je totiž možná tak ten programátor, co to vytvořil. "Autor" by neměl používat PC Translator k překladu názvů software.

Phanosh
8. 3. 2012 • 22:06

„Za nedostatky byly považovány například dereference ukazatele...“WTF??? Jak vůbec může někdo takovou volovinu napsat?! To se mi snad zdá!Že Linux dopadl „hůř“ než například PostgreSQL, to vůbec o ničem nesvědčí. Naopak je to přesně očekávaný výsledek, protože v kernelu se přece jen dělají věci, které se v userspace vidí méně často. Pak není divu, že se z toho nejeden tool trochu osype.

rom co
rom co
7. 3. 2012 • 21:03

takyto vyskum ma rovnaku vypovednu hodnotu ako vyskum MS potvrdzjuci, ze Windows je najbezpecnejsi system.

silverkeeper
7. 3. 2012 • 15:50

> Místo nich Ubuntu Business Desktop Remix nabízí podporu proprietárních technologií v podobě OpenJDK...
WTF?

smrt28
smrt28
7. 3. 2012 • 14:46

Boze, tohle zase psal "odbornik". Vyrazem "zadani rootskeho hesla" mel Linus na mysli heslo, po jehoz zadani ziskate opravneni roota. Je celkem jedno, jestli je to heslo uzivatele root, nebo jestli je to vase vlastni heslo. System pouziti "sudo" se zavadi proto, ze kdyz chcete, aby na stroji mohlo byt vic lidi s pravem roota, nemusi vsichni sdilet jedno heslo a mohli ste k tomu ucelu pouzit heslo svoje vlastni. "sudo" s jeho vyrokem nemelo nic spolecneho. Otazka byla spis (i kdyz ne uplne), "proc musim byt administrator kvuli tomu, abych si zmenit timezonu?"Autor si proste neco precet na abclinuxu a aniz by tomu rozumel, to sem prdnul. :-/

dolph1888
dolph1888
7. 3. 2012 • 13:40

Něco na tom bude, nemusí být zcela svobodný, ale free programy často předstihnou "uzavřený" soft a není pravda, že by nějak padaly apod. Např. Avidemux, MKV Merge a s plug-inem i VirtualDub pracovaly s *.mkv, *.flv, dříve něž to "placení" ráčili implementovat do svých placených verzí. CDBurnerXP vypaluje stejně dobře, proti "veleslavnému" NeroBurningROM, databázi obstará Disk Explorer Professional 3, CCleaner zjistí a opraví "co nového nepěkného v PC" (HijackThis rovněž), rychlejší zobrazení obrázků než IrfanView jsem snad neviděl, PSPad Editor je taky hodně dobrej a hlavně přehlednej, TrueCrypt proti ACTA a podobnejm hovadinám, Subtitle Workshop hodně usnadňuje tvorbu a úpravu titulků, VLC přehraje i to, kde ostatní kolabují, Media Player Classic HC bezva na filmy atd. atd. Nakonec jsem i já zjistil, že není mnoho programů, na které je nutné kupovat licenci. Jsou to ano, ale často až na profi práci, kde se rychle vrátí náklady na pořízení.

Filip Flídr (Filip 535)
7. 3. 2012 • 11:21

- OS Ubuntu po aktualizacích moc stabilní není, pač se mnohdy stane, že systém již nikdy nenaběhne.
- Pak jsou tu špatně přeportované ovladače, za tento problém ale může někdo jiný...

jk001
7. 3. 2012 • 10:29

budoucnost je jednoznačně v open softwaru (svobodný software). Proprietární písečky zaniknou. Všecko se otevírá a otevírat bude, ještě je třeba se vypořádat s nesmyslnými patenty na klikání nebo šmrdlání prstem po displeji.

Pavel Matějka (Pety)
Pavel Matějka (Pety)
7. 3. 2012 • 8:24

IMHO te je někdy pravda. Například Libre Office 3.5 je v některých ohledech lepší software, než MS Office 98. B-]

dlast
7. 3. 2012 • 8:13

LTS pro Ubuntu 12.04 znamená pětiletou podporu, nikoli tříletou.

sgaba
7. 3. 2012 • 7:47

No kde vzali 37 miliónům řádků OS kódu chápu ale kdo jim poskytl 300 miliónů řádků proprietárního kódu to by mě fakt zajímalo. (proprietární kód je totiž většinou fakt proprietární) Leda že by testovali binárky, ale pak je výsledek testů naprosto na nic vzhledem k možnosti použití různých kompilátorů.Stranou nechávám ,že není uvedeno jaký byl použit programovací jazyk protože různé jazyky jsou na různé chyby různě náchylné.
A proč nevzali i 300 milionů řádků OS kódu? No prostě víc než 37M řádků kvalitního OS kódu asi neexistuje.Ať žije propaganda!😉

poool452
7. 3. 2012 • 7:21

"Jestli si myslíte, že vyžadování rootovského hesla pro každodenní činnosti je ta správná bezpečnost, tak jste mentálně postižení" - Když jsem si to dovolil napsat já na linuxovém fóru, tak mi pár zasloužilých linuxových trolů, co působí v linuxu a hlavně na fórech z důvodu pohlavní nerozhodnosti, oznámilo že
1.nemám pravdu
2.neumím to
3.už dávno se to vyřešilo
4.mluvit mohou jenom oni
5.je to pro moje dobro
6.ve srovnání s windows je systém linux vepředu o tisíc let
a když jsem nesouhlasil, tak smazali celou diskusi.
Vizionářsky prohlašuji, že linux taky bude muset řešit :
1.standardní firewall v každé instalaci
2.možnost pro uživatele spravovat přímo adresářovou strukturu (tím myslím bez opičáren jako příkazový řádek)
3.o vzhledu a funkčnosti ploch bude rozhodovat uživatel, ne někde někdo; bez nutnosti doinstalovávat věci, co občas fungují, občas ne
4.jakmile někdo někde pronese, že linux je nejlepší a tak dokonalý, že nepotřebuje změny, dostane doživotní zákaz užívání

Názor byl 1× upraven, naposled 7. 3. 2012 07:31

Whill
7. 3. 2012 • 2:11

Vezmeme bednu 300 jablek a bednu 40 hrušek. V bedně s jabkama je více shnilého ovoce než v bedně s hruškama. Závěr: jabka hnijou častěji.

Rover623
7. 3. 2012 • 1:55

Celý ten průzkum mi přijde jako nehorázná pitomost, navíc se to dá vykládat na 2 způsoby.1) Testovalo se více řádků uzavřeného kódu, takže jednoduchou přímou úměrou musel prostě proprietární software dopadnout hůř2) Testovalo se méně řádků open source kódu, takže je logické, že se našlo méně chyb.Ve výsledku je to, ale jedno a totéž. Celý ten průzkum dokazuje leda tak to, že bylo zřejmě nutné vykázat nějakou činnost.Open Source je možná lépe přístupný pro opravy (i když nedávná epizoda s GitHUBem tomu zrovna nenahrává), ale to je asi tak všechno.

dontCare
dontCare
7. 3. 2012 • 0:54

Podla mna je kvalitny software a nekvalitny a nezalezi na tom ci je open source alebo proprietarny. Ono, ani ten open nie je tak celkom open. Ano do kodu vidiet, ale komunity okolo projektova su casto uz sformovane a je treba velke usilie aby vas kod prijali.

Radim X
7. 3. 2012 • 0:52

S tím kvalitnějším OS už to bylo na Lupě a dosud mi nikdo nevysvětlil, proč bylo nutné zkoumat 300 miliónů řádků proprietárního kódu vůči 37 miliónům OS. Přijde mi to, že výsledek tohoto průzkumu byl prostě dán dříve než se vůbec začal dělat, tedy, že prostě museli hledat v proprietárních kódech tak dlouho, dokud nenašli dostatečně zabugovanou aplikaci, aby jim vyšel horší průměr než u OS.

Určitě si přečtěte

Články odjinud