Svěží diagnostika zadarmo

Chcete vědět,co se ve vašem počítači skrývá a jaký má počítač výkon? Nechce se vám platit za drahé diagnostické programy? Zkuste to s freeware
Pokud nechcete nějaké vrcholně podrobné a dokonalé testy, ale naopak udělat si přehled o svém počítači, pak je zbytečné kupovat si programy k tomu určené, stačí si jen zkusit freewarovou podobu těchto programů. Jedním z nich je i Fresh Diagnose od Fresh Devices, který je jako dělaný přímo na zjištění obsahu počítače a změření základních výkonů. Je distribuován jako freeware, takže každého jistě zaujme jeho „cena“.

Klepněte pro větší obrázek

Po instalaci programu po počítače a následném spuštění se na uživatele zatváří příjemně vypadající přehledné okno, ve kterém se jistě okamžitě zorientuje. Jeho hlavní činností je samozřejmě prohlídka systému a podání poměrně podrobné zprávy o tom, co našel. Podá například informace o hardware, nainstalovaném software (základní deska, grafický systém, zvuk, síťová zařízení, prostě celkový přehled). V dalších informacích najdete například seznam a parametry nainstalovaných písem, přehled běžících BDE, DAO, detaily o knihovnách, seznam asociací souborů, přehled nejdůležitějších adresářů a jejich umístění na pevném disku a ještě pár legrácek. Další funkcí programu je několik benchmarků, které otestují výkon procesoru, pevného disku, CD/DVD a podá zprávu a srovnání s obdobnými zařízeními a systémy.

Pokud si chcete tento program vyzkoušet, navštivte jeho domovskou stránku, kde můžete najít i několik málo dalších informací k tomuto produktu. Stažitelný soubor má velikost kolem 1,1 MB.

Diskuze (1) Další článek: Windows XP: hesla jsou k ničemu

Témata článku: Hardware, Download, Diagnostika, Fresh, Podrobný přehled

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost