Světové setkání geodetů

V týdnu od neděle 21. 5. do pátku 26. 5. 2000 proběhne v Praze pracovní týden Mezinárodní zeměměřické federace (FIG).
V týdnu od neděle 21. 5. do pátku 26. 5. 2000 proběhne v Praze pracovní týden Mezinárodní zeměměřické federace (FIG). K tomuto setkání dojde na území České republiky již podruhé – první setkání se uskutečnilo v roce 1979 v Brně.

Přípravou a organizací FIG Working Week Prague 2000 byl na berlínském Valném shromáždění FIG v roce 1995 pověřen Český svaz geodetů a kartografů (ČSGK). Ten pro delegáty a návštěvníky Pracovního týdne připravil následující program

  • Valné shromáždění FIG
  • Zasedání komisí FIG
  • Zasedání poradní komise byra FIG
  • Konference „QUO vadis geodézie 21. století“
  • Semináře a tematické výstavy
  • Výstava GEOMATICA 2000
  • VI. Mezinárodní česko-slovensko-polské geodetické dny
  • Odborné exkurze na různá místa v ČR
  • Společenské akce, program pro doprovázející osoby;
Podrobný program, včetně dalších upřesňujících informací, je uveden na internetových stránkách na adrese setkání.

Generálním sponzorem setkání je firma Bentley, hlavními sponzory pak Autodesk, Intergraph a Sun. Mediálním partnerem setkání je vydavatelství Computer Press.

Jednotliví sponzoři se v rámci doprovodných akcí budou prezentovat svými moderními projekty a řešeními v oblasti geodézie a geoinformatiky.

Firma Bentley předvede svá řešení vycházející z klíčového produktu společnosti – MicroStation a jejich pohled na týmovou spolupráci v rámci intranetu/Internetu.

Rovněž Autodesk bude chtít demonstrovat svá řešení pro intranet/Internet založená na produktech či technologiích Autodesk MapGuide, AutoCAD Map 2000, Autodesk World či na projektu Maui.

Tradice jménem Intergraph – v současné době se pyšní produktovou řadou GeoMedia v oblasti geoinformačních technologií. Na setkání geodetů nelze pominout fotogrammetrii, kde se firma úspěšně prezentuje svými systémy ImageStation.

FIG je mezinárodní nevládní organizace, která za účelem rozvoje oboru zeměměřictví a katastru sdružuje více než 70 národních odborných společností a několik dalších akademických pracovišť. FIG spolupracuje na mezinárodní i národní úrovni s OSN a mnoha nevládními i vládními organizacemi a institucemi, stálý sekretariát má v dánské Kodani. ČSGK je národní nevládní odbornou společností, která sdružuje několik stovek zeměměřičů činných hlavně ve školství, soukromých společnostech a úřadech převážně resortu zeměměřictví a katastru. ČSGK je od roku 1990 zakládajícím členem České vědeckotechnické společnosti. V mezinárodním měřítku je aktivním členem FIG. Více se o produktech Autodesku pro oblast GISu dozvíte v časopise GEOinfo.

Váš názor Další článek: PlayStation2 jako zbraň hromadného ničení?

Témata článku: Internet, Bentley, Working, Set, Hlavní sponzor, Nevládní organizace, Intranet, GEO, Resort, Week, Svět, Setkání, Maui, CSG, Geodézie


Určitě si přečtěte

Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu
Karel Kilián
Windows DefenderAntivirusWindows 10
10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

** Deset míst, které nesmíte vidět ve webových mapách ** Jsou to letiště, základny i elektrárny ** Nejvíce míst tají Francie

Jakub Čížek | 21

Jakub Čížek
Mapy GoogleMapy
Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 33

David Polesný
VánoceNotebooky

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5