IT Osobnosti | McAfee

Svérázný antivirový mág John McAfee spáchal sebevraždu. Čekal ve vězení na vydání do USA

Svérázný zakladatel jedné ze softwarových ikon John McAfee spáchal sebevraždu, píše deník El País. Pětasedmdesátiletého investora loni na podzim zatkla španělská policie pro podezření z daňových podvodů a McAfee od té doby čekal na brzké vydání do Spojených států amerických.

V USA čelí obvinění, že oklamal investory v oblasti kryptoměn a se společníky si tak přišel až na 13 milionů dolarů.

Klepněte pro větší obrázek
McAfee spáchal sebevraždu, píše El País

John McAfee v roce 1987 založil společnost McAfee Associates, kterou vedl do roku 1994. Firma vyvinula jeden z prvních úspěšných antivirových programů na tehdejším trhu a v roce 2011 ji pohltil Intel. O šest let později se bezpečnostní společnost opět osamostatnila, aby se loni na podzim po dlouhé přestávce vrátila zpět na burzu Nasdaq.

Po odchodu se McAfee věnoval hromadě kontroverzních projektů a pouštěl se do ostré kritiky své někdejší firmy. V roce 2013 například natočil bizarní video, ve kterém radil, jak program nadobro odinstalovat.

Jak odinstalovat McAfee podle Johna McAfeeho:

O rok dříve jej začala vyšetřovat policie v Belize pro podezření z výroby drog, vraždy souseda a držení střelných zbraní. McAfee tehdy s využitím dvojníka ilegálně překročil hranici do sousední Guatemaly, kde byl ovšem zatčen. Ve vazbě pak dle svých slov simuloval srdeční slabost, či snad lehčí infarkt, a to mu společně s hromadou odvolání pomohlo k tomu, že byl nakonec na sklonku roku deportován zpět do USA.

V roce 2015 se nechal slyšet, že bude kandidovat na amerického prezidenta a o rok později zkusil štěstí s aplikací Demonsaw, která měla nabídnou bezpečnou komunikaci a sdílení souborů.

V závěru života se věnoval kryptoměnám a opět svérázně, což se mu nakonec nejspíše stalo osudným.

Diskuze (58) Další článek: Synology uvádí systém DSM 7.0: Skvělá správa fotek, hodně levný cloud a halda dalších vylepšení

Témata článku: Intel, USA, IT Osobnosti, Policie, Podvod, McAfee, Sebevražda, El País, John McAfee, Mág, Dolar, Belize, Guatemala, McAfee Associates, InvestorSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

** RAM je po procesoru druhým nejdůležitějším HW parametrem ** Stará se o rychlý multitasking a o svižné načítání dat ** Věděli jste, kolik v RAM průměrně zabírá Android 12?

Martin Chroust
Virtuální RAMOperační paměť
Starlink překvapivě zlevňuje. I v Česku teď satelitní internet stojí o polovinu méně
Karel Kilián
StarlinkPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy