Mobilní aplikace

S úspěchem FaceApp se dostaly do popředí další fotoaplikace. I na ně pozor

Pokud používáte sociální sítě, tak jste podobně jako všichni ostatní měli poslední dny zdi zahlcené fotografiemi starých lidí. Aplikace FaceApp se opět dostala do popředí a stala se nejstahovanější aplikací na iOS i Androidu. Co je ale zajímavé, společně s ní vystoupaly na vrchol žebříčků i další aplikace na měnění obličejů. Jak se ukázalo, ostražitost je na místě i u originálu, ale inspirované kopie na tom mohou být s bezpečností ještě hůře. 

Například na App Store v Česku je momentálně po FaceApp druhou bezplatnou nejstahovanější aplikací AgingBooth - devět let stará aplikace, která nebyla aktualizovaná více jak tři roky, což je lehce varovné znamení. Od minulého týdne hlásí miliony stažení. A to přesto, že efekt, který na fotografiích vytváří, je nesrovnatelně horší než u FaceApp. 

V top deseti najdeme také FaceAging App - Oldify Camera. Ta je oproti tomu prakticky nová, vyšla před pár týdny a denně jí vychází aktualizace. V podmínkách užití píše, že si od vás bere typ zařízení i vaši polohu, takže je dobré to vzít na vědomí. Fotografie postaršuje o něco lépe než předchozí aplikace, ale stále ne tak dobře jako FaceApp. 

Na Google Play je situace podobná, jen se tu pro tento týden vyskytuje mezi nejstahovanějšími i český zástupce aplikací pro vytváření starých tváří. Jmenuje se Stará Tvář Editor Fotek - Čelit Stárnutí od pražské firmy New Visions Studio. Recenze má průměrné a vývojáři na stránkách uvádějí, že pokud se do jejich aplikací přihlásíte přes Facebook, k vašim informacím se mohou dostat. 

Do popředí se vyšvihla dokonce i placená aplikace. Na App Store se jako nejstahovanější drží Oldify - Old Face App. Její název je přesný, jediné, co dělá, je že obličej lehce postarší, ovšem opět zdaleka ne tolik dokonale jako FaceApp. Efekt je podobný jako u AgingBooth, jen tady za něj zaplatíte 25 korun.

Je vidět, že FaceApp v Česku způsobil šílenství, na kterém se svezly další aplikace. Těžko v tuto chvíli posoudit, zda si je lidé stahují omylem při hledání FaceApp nebo skutečně touží po alternativách, ať kvůli porovnání efektu nebo chtějí aplikaci, která sebou nenese kontroverze spojené se svojí zemí původu. Každopádně u neznámých aplikací je vždy lepší obětovat trochu času a zjistit si, co jsou zač. 

Diskuze (3) Další článek: Microsoft opět překonal očekávání, příjem za čtvrtletí se dostal už na 34 miliard dolarů

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,