Sun Ultra Enterprise 250 na českém trhu

Nejnovější model řady serverů pro pracovní skupiny od společnosti Sun Microsystems - Sun Ultra Enterprise 250, je v současnosti uváděn na český trh.
Nejnovější model řady serverů pro pracovní skupiny od společnosti Sun Microsystems, který nabízí lepší možnosti správy sítě, Sun Ultra Enterprise 250, je v současnosti uváděn na český trh.
  
  Tento server je možno osadit jedním až dvěma riscovými 64bitovými procesory UltraSPARC II s taktem 250 nebo 300 MHz, a s 1 až 2 MB externí cache. Obsahuje celkem 16 slotů pro paměti DIMM, takže RAM může mít kapacitu od 32 MB až do 2 GB, a dále je vybaven 3 sloty pro 32- nebo 64bitové 33MHz a 5V karty PCI a 1 slotem pro 32- nebo 64bitovou kartu 33/64MHz a 3,3V PCI. Mezi další výbavu patří pozice pro vnitřní disky, CD, a více vnitřních a vnějších páskových zařízení.
  
  Mezi software, který je k dispozici, patří OS Solaris 2.6 nebo 2.5.1, programovací jazyky C, C++, Fortran, Java, Pascal, ONC+; server Ultra Enterprise 250 podporuje řadu síťových protokolů.Vzhledem k tomu, že se jedná o server moderního typu, lze jej rovněž zapojit i do clusteru SunCluster 2.1 (až čtyři servery), a je rovněž vybaven dálkovým systémem správy sítě.
  
  Na našem trhu je server Ultra Enterprise dodáván s tříletou zárukou. Vzhledem k podmínkám našeho trhu, daným jak velikostí podniků, a tím požadovanými výkony, tak finančními možnostmi, se v případě serveru Sun Ultra Enterprise jedná o vítané oživení.
Váš názor Další článek: Příslib dobrého roku

Témata článku: Ent, Enter, Trh, Ultra, Pascal, Tříletá záruka, Český trh, OS Solaris, Sun, Moderní typ


Určitě si přečtěte

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

** V nových mobilech se začíná objevovat tajemná zkratka UWB ** Jde o další technologii, jak navzájem propojit různá zařízení ** Oproti Wi-Fi a Bluetooth má řadu výhod

Lukáš Václavík | 36

Lukáš Václavík
UWBIoTTechnologie
Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 33

David Polesný
VánoceNotebooky
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5