Sun portuje Java Development Kit na Linux

Linux má další bod - Java je k němu příjemnější. I Sun uznává, že přiblížení Linuxu a Javy může být Javě jen k užitku, přestože má vlastní preferovaný Solaris.
Další linuxový bodík: u Sun Microsystems se rozhodli portovat vývojářský kit pro Javu - de facto standard pro tvorbu aplikací v Javě - též na Linux. Sun se poprvé výrazně přihlásil k Linuxové komunitě; firma uvádí, že "jí naslouchala a udělala vstřícný krok". JDK je k dispozici kromě Solarisu také pro HP-UX (Hewlett-Packard). Pod Linuxem tedy bude možné vytvářet a provozovat plnohodnotné aplikace v Javě, v Java Virtual Machine, pracovat se servlety a JavaBeans.

Živě komentuje: nezapomeňme, že Linux je pro Sun jeden z přímých konkurentů - vždyť je to také Unix jako Solaris. Ale tváří v tvář nepříteli daleko hroznějšímu je i drobný konkurent kamarádem. Dnes se už všechny unixové firmy více či méně k Linuxu přihlásily, ale polovičatě: stále prosazují jako hlavní trend své unixové systémy, takže unixová Bosna a Hercegovina vypadá stejně jako před pár lety. O společném Unixu se sice hovoří stále více, ale nic definitivního známo není.

Váš názor Další článek: Ikonka Tento počítač na ploše – otevřít nebo prozkoumat?

Témata článku: Linux, Java, Sun, Solaris, Lin, Hlavní konkurent, Kamarád, Kit

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost