Strojírenský CAD projekt - MCAD Slovakia 99

Dne 25.4.1999 byly v rámci 3. ročníku Konstrukční kanceláře pořádané u příležitosti mezinárodního strojírenského veletrhu v Nitře vyhlášeny výsledky soutěže MCAD Slovakia ’99.
Dne 25.4.1999 byly v rámci 3. ročníku Konstrukční kanceláře pořádané u příležitosti mezinárodního strojírenského veletrhu v Nitře vyhlášeny výsledky soutěže MCAD Slovakia ’99. Tímto byl završen 1. ročník soutěže, která byla vyhlášena z iniciativy společnosti DATECH 2000 a dealerů společnosti Autodesk. Generálními sponzory byly společnosti Autodesk a DATECH 2000, hlavními sponzory byly SOVA a.s. a DemoCentrumSoftCAD s.r.o. a vedlejším sponzorem společnost M&P s.r.o.

Soutěž MCAD Slovakia ’99 byla vyhlášena na podzim loňského roku pro uživatele produktů společnosti Autodesk, kteří zároveň pracují v oblasti strojírenského designu a konstrukce. Mezi kritéria pro hodnocení dodaných projektů patřily:

  • kvalita řešení

  • rozsah projektu

  • přínos software Autodesku pro vyhotovení projektu

  • prezentace celého projektu.
Celkem se do soutěže přihlásilo 9 projektů, které měli velmi vysokou profesní kvalitu a velmi rozdílnou kvalitu prezentace. Tyto projekty vyhodnocovala 4 členná porota, která se skládala ze zástupců firem Autodesk a DATECH 2000 a dvou nezávislých porotců z akademické půdy slovenských univerzit. Ceny pro vítězné projekty byly velmi atraktivní: Mechanical Desktop 3.0, 3D Studio VIZ R2, AutoCAD LT 98, tiskárny Hewlet-Packard a finanční hotovost.

Výsledky prvního ročníku soutěže jsou následující:

1. místo – Multifunkční kočár od návrhu k realizaci ( komplexní řešení problému dopravy, rehabilitace a rozvoje motoriky postižených dětí), autoři Ing. Marek Ľach, Ing. Henrieta Ľachová

2. místo – Podvozek mobilní vrtné soupravy GVS 3125, autoři Ing. Ján Vlnka, Ing. Dagmar Varhaníková

3. místo – 3D model čtyřválvového, čtyřdobého zážehového motoru (vytvoření 3D modelu motoru použitelného jako učební pomůcka na demonstraci jeho stavby a funkčnosti), autor Peter Hlavacs.

Zvláštní uznání poroty za vysoce kvalitní designerské řešení soutěžní práce - Příprava výrobního programu prezentačního systému firmy Školex Bratislava, autor Ing. Miroslav Horňák.

Po slavnostním zakončení premiérového ročníku MCAD projektu, jehož úroveň byla velmi vysoká, byl vyhlášen ročník příští – MCAD Slovakia 2000.

Váš názor Další článek: Microsoft to s CE myslí vážně

Témata článku: Software, Autocad Lt, Vedlejší produkt, Str, Vysoký rozsah, M/s, Projekt, Rehabilitace, CAD, Nitro, Motor, Učební pomůcka


Určitě si přečtěte

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

** Technologie baterií se stále zlepšuje, ale žádné revoluce se nekonají ** Nejpopulárnějším typem baterií je Li-ion ** Efektivní baterie se stávají důležitější s příchodem elektromobilů

Karel Javůrek | 96

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 13


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně