Prohlížeče | Internet Explorer | Microsoft 365

Střelba do vlastních řad: Microsoft 365 nebude od srpna podporovat prohlížeč Internet Explorer 11

Není tajemstvím, že Microsoft připravuje ukončení podpory svého webového prohlížeče Internet Explorer 11. V případě některých verzí systému Windows 10 je konec plánován na 15. června 2022. Uživatelé cloudových služeb Microsoft 365 (původně Office 365) však budou muset přesedlat již za tři týdny.

Počínaje 17. srpnem 2021 přestane Microsoft 365 podporovat prohlížeč Internet Explorer 11. Po ukončení podpory se uživatelé, kteří budou stále cloudové služby využívat v tomto browseru, mohou setkat se zhoršenou uživatelskou zkušeností nebo selháním připojení.

Na Microsoft 365 s Explorerem nelez

„Tyto aplikace a služby budou postupně ukončovány v průběhu týdnů a měsíců, aby bylo zajištěno hladké ukončení podpory, přičemž jednotlivé aplikace a služby budou ukončovány podle nezávislých harmonogramů,“ uvedl tým Microsoft 365 na začátku tohoto týdne na webu Tech Community.

Uživatelům Exploreru, kteří budou mít problémy při pokusu o přístup k aplikacím nebo službám Microsoft 365, nebude po 17. srpnu poskytována žádná podpora. Nebudou pro ně uvolňovány nové funkce a zkušenosti s každodenním používáním se budou s největší pravděpodobností neustále zhoršovat.

Co přesně se chystá?

Co se tedy odehraje 17. srpna, pokud budete používat Internet Explorer? Microsoft popisuje situaci v bodech:

  • Webová aplikace Outlook: uživatelé, kteří se přihlašují pomocí účtů AAD, budou stále využívat úplné prostředí OWA, ale od 17. srpna 2021 nebudou mít k dispozici nové funkce, zatímco uživatelé, kteří se přihlašují pomocí účtů Microsoft (MSA), budou přesměrováni na prostředí Outlook Web App Light.
  • Otevření pomocí Průzkumníka/Zobrazení v Průzkumníkovi souborů (SharePoint): chápeme, že někteří zákazníci mohou pro přístup ke knihovnám dokumentů nadále používat funkce Otevřít pomocí Průzkumníka a Zobrazit v Průzkumníkovi souborů (dostupné pouze v IE11). Abychom předešli problémům, budou zákazníci moci tyto funkce prozatím používat, když přejdou do knihovny dokumentů v IE11. Tyto funkce zůstávají v režimu údržby a nejsou předmětem dalšího vývoje. Doporučujeme všem zákazníkům, aby přešli na moderní prohlížeč a synchronizaci s OneDrive pro lepší uživatelský komfort a snadnější přístup k souborům. Další informace o tom, jak připravit prostředí SharePoint na ukončení podpory IE11, najdete v tomto článku v dokumentaci.
  • Všechny ostatní aplikace a služby budou postupně ukončovány v průběhu týdnů a měsíců, aby bylo zajištěno hladké ukončení podpory, přičemž jednotlivé aplikace a služby budou ukončovány podle nezávislých harmonogramů.

Podniky a organizace závislé na starších webových stránkách a aplikacích založených na Internet Exploreru je mohou stále používat v režimu IE v prohlížeči Microsoft Edge (další informace jsou k dispozici v příručce).

Pokud stále ještě patříte mezi uživatele webového prohlížeče Internet Explorer, pak byste se pomalu ale jistě měli začít připravovat na blízkou budoucnost. Podle Microsoftu je nejlepší volbou aktualizace prohlížeče nebo jeho úplná změna. V některých verzích Windows 10 bude 15. června 2022 Internet Explorer automaticky nahrazen novým prohlížečem Microsoft Edge založeným na platformě Chromium.

Diskuze (12) Další článek: Ohrozili návrat na Měsíc, jdou na ruku SpaceX a jednají neférově. Bezos napsal otevřený dopis šéfovi NASA

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,