Streamer – snadný a rychlý poslech internetových rádií v MP3

Poslech internetových rádií je nejen u nás, ale i ve světě stále více rozšířen. Najít tu pravou muziku k poslechu není někdy zase až tak jednoduché. Právě s tímto problémem by vám měl pomoci program Streamer, který je určen přímo pro poslech hudebních stanic na internetu.
Nudíte se v práci či doma a už vás nebaví stále poslouchat obehraná CD? Není nic jednoduššího, než si stáhnout program Streamer a vybrat si z několika stovek hudebních internetových stanic, které jsou zde k dispozici. Je samozřejmě, že k poslechu budete potřebovat internetové připojí a pokud možno co nejrychlejší. Poslouchat lze i přes klasické modemové připojení, ale kvalita přehrávání není uspokojivá a při poslechu by se nemělo dále na internetu pracovat (dochází k přerušování, bufferování atd.).

Programů na poslech streamované hudby je několik desítek, ale u Streameru platí klasické rčení – v jednoduchosti je síla. Program má něco málo přes 200 kB, takže je stažený během chvilky. Samotný autor uvádí, že program je zcela zdarma bez jakýchkoliv omezení a jen prosí uživatele, aby si pokud možno zakoupili jeho vlastní vytvářenou hru. Po řádné instalaci je možné s programem ihned pracovat. Nemusíte se ničeho bát, protože veškeré nastavení a samotná práce s programem je velice jednoduchá. Nastavit si musíte druh vašeho připojení (modem, pevná linka, ADSL, kabel atd.), kde je uvedená i možná rychlost, kterou jste schopni na tomto připojení dosáhnout. Od toho se dále odvíjí výpis hudebních stanic, které jsou pro vás optimalizované. Dále se nastavují jednotlivé porty programu (standardně jsou nastavené). Pokud však máte problém například s firewallem či jiným ochranným programem, je nutné si vše přenastavit.

Klepněte pro větší obrázek

Po té již stačí kliknout na ikonu STATIONS a načte se vám seznam stanic, které lze poslouchat. Je zde uveden název stanice, styl hraných písniček a další drobné informace. Podrobnější info o jednotlivé stanici si lze prohlédnout v extra okně. Zde mě trošku překvapilo, že zde chybí možnost filtrování stanic podle žánru, země a dalších kritérií, což některé obdobné programy umožňují. Po vybrání internetového rádia se automaticky spustí program Winamp, ve kterém se pak dále přehrává. V něčem je to dobré, ale na druhou stranu mohl mít program vlastní zabudovaný přehrávač. Navíc Streamer pracuje pouze s verzemi Winamp 2.xx . S nejnovější verzí 3.0 zatím pracovat neumí.

Streamer také umí vysílat vlastní vysílání ve formátu MP3. Zde také platí provázanost s Winampem. Po důkladném nastavení (název, popis, zdroj hudby atd.) pak stačí naládovat svůj Winamp hudebními nahrávkami a můžete vysílat.

S programem Streamer se pracuje snadno a pohodlně. Nemá jakékoliv problémy při práci pod Windows 2000/XP a samozřejmě pracuje i pod Windows 95/98/Me. Pro svou práci nepotřebuje nějak zvlášť výkonný počítač a postačí mu Pentium 200Mhz, 32 MB RAM, zvuková karta a volné místo na disku. Pokud si chcete alespoň vyzkoušet poslech internetového rádia, s programem Streamer určitě nic nezkazíte! Program si můžete zdarma stáhnout na http://streamerp2p.com/streamer.htm.

Diskuze (8) Další článek: Explorer nabízí předregistrace domén v .EU

Témata článku: Windows, MP3, Klasický problém, Stanice, Winamp, Poslech, Streamovaná hudba, Poslech hudby, Streamer


Určitě si přečtěte

Google Mapy vs. Mapy.cz: Které internetové mapy jsou lepší?

Google Mapy vs. Mapy.cz: Které internetové mapy jsou lepší?

** Jsou lepší mapy od Googlu, nebo ty od Seznamu? ** Má být mapa především tradiční mapou, nebo spíše asistentem? ** Vyslechněte si argumenty a hlasujte, na jaké straně jste vy

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 78

Moral machine: Už víme, zdali je lepší zabít psy, sebe nebo matky na přechodu

Moral machine: Už víme, zdali je lepší zabít psy, sebe nebo matky na přechodu

** Jak byste se sami vypořádali s tramavajovým dilematem? ** Vědci před lety spustili globální dotazník ** Nyní se pochlubili s výsledky

Jakub Čížek | 153

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 85