Stránky na Facebooku přijdou o tlačítko „to se mi líbí“, ale dostanou nový vzhled a funkce

Facebook představil významný redesign svých Stránek (Facebook Pages), jejichž prostřednictvím mohou firmy, značky, organizace a veřejně známé osobnosti sdílet příspěvky a navázat tak kontakt s lidmi. Kromě aktualizovaného vzhledu nabídne nové funkce a odstraní tlačítko „to se mi líbí“.

Hlavní změnou, která je viditelná na první pohled, má být přepracované rozvržení, které je jednodušší a intuitivnější. Jeho součástí je samostatný kanál s novinkami (News Feed), což znamená, že se Stránka bude moci zapojovat do konverzací jako osobnost nebo značka, sledovat trendy a komunikovat se svými fanoušky.

Stránky v novém

„Přepracovali jsme vzhled a dojem Stránek tak, aby byly čistší a efektivnější než dříve – včetně toho, aby lidé mohli snadno sledovat životopisy, příspěvky a další důležité informace.“ uvádí Facebook v tiskové zprávě.

Provozovatelé stránek se mohou těšit na aktualizované ovládací prvky pro správu, přes které budou moci ostatním správcům udělovat přístupová oprávnění pro konkrétní úkoly. Dalším přínosem mají být vylepšené statistiky a relevantnější oznámení.

Aby byly konverzace na stránce viditelnější pro širší publikum a sledujícím se častěji objevovaly v kanálu novinek, budou komentáře Stránky řazeny na začátek sekce s komentáři. Lidé také budou moci sledovat stránky přímo z příspěvků s komentáři a doporučeními.

Klepněte pro větší obrázek 
Novinky na Stránkách na Facebooku

Další změny se odehrály v oblasti bezpečnosti a integrity. Facebook vylepšil schopnost detekovat aktivitu, která není na platformě povolena, včetně projevů nenávisti, násilného, sexuálního nebo spamového obsahu a předstírání jiné identity.

Palce prý zkreslovaly

Pro podporu bohatších interaktivních konverzací Facebook představuje nový formát otázek a odpovědí, inspirovaný Instagramem. Patrně nejzásadnější změnou však je zrušení tlačítka „to se mi líbí“, které Facebook vysvětluje snahou o větší zaměření na sledující uživatele.

Klepněte pro větší obrázek 
Novinky na Stránkách na Facebooku

„Lajky“ dle Facebooku zkreslovaly skutečnou popularitu stránky. Jde o to, že někteří uživatelé mohli dát v minulosti stránce „to se mi líbí“, ale později jí přestali (či vůbec nezačali) sledovat. Hlavním kritériem proto bude počet skutečně sledujících.

Na rozdíl od označení palcem představují sledující skupinu lidí, kteří chtějí dostávat informace o aktualizaci stránky. To má poskytnout jejich provozovatelům podrobnější informace o jejich fanouškovské základně.

Z dalších novinek zmiňme například snadnější přechod mezi osobním profilem a stránkami či lepší možnosti zapojení fanoušků. Nových Stránek se jejich provozovatelé dočkají v průběhu následujících měsíců.

Diskuze (9) Další článek: Tyčový vysavač LG se během nabíjení automaticky vyprázdní

Témata článku: Facebook, Sociální sítě, Komunikace, Instagram, Síť, Komentář, Tlačítko, Vzhled, News Feed, Lajk, Příspěvek, Provozovatel, Nová stránka, Novinka, Facebook Pages, Palec, Konverzace


Určitě si přečtěte

Jak zaznamenat dění na obrazovce: našli jsme 5 nejlepších programů

Jak zaznamenat dění na obrazovce: našli jsme 5 nejlepších programů

** Nahrávat dění lze snadno a kvalitně i zdarma ** Některé programy zvládnou i streaming na videoservery ** U placených se dočkáte nadstandardních funkcí

Vladislav Kluska | 20

Vladislav Kluska
Nejlepší programySoftware
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 174

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 152

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo
Korona hra: zvládli byste pandemii lépe než naše vláda? Zkuste si to ve webovém simulátoru

Korona hra: zvládli byste pandemii lépe než naše vláda? Zkuste si to ve webovém simulátoru

** Máte pocit, že naše vláda nezvládá boj s koronavirem? ** Poradili byste si se situací lépe než Andrej Babiš a Jan Blatný? ** Zkuste si to v českém webovém simulátoru Korona hra!

Karel Kilián | 71

Karel Kilián
COVID-19ČeskoHry
Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

** Pokročilé programy na doma stojí pár tisíc korun, jsou ale i zdarma ** Podpora 4K, hromada funkcí a efektové filtry jsou samozřejmostí ** Vybrali jsme 9 nejzajímavějších programů pro Windows

Stanislav Janů | 27

Stanislav Janů
Střih videaTipyNejlepší programySoftware
Nová volitelná aktualizace opravuje více než 40 chyb v operačním systému Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečné „cableporn“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý | 53

Vojtěch Malý
DatacentraServery
Jak zjistit majitele vozu podle registrační značky (SPZ)
Ondřej Králík
Tipy