Stránka SONY pro CD s key2audio

Už i větší společnosti si začínají uvědomovat, že přidávat ochranu na hudební cédéčka není ta správná cesta a snaží se problém nějak řešit. Bohužel ne zrovna ideálním způsobem.
Ochrana hudebních cédéček, která znemožňuje jejich přehrávání v počítačových mechanikách, je stále diskutovanou záležitostí (1, 2). Společnost Sony Music u svých hudebních nosičů používá ochranu key2audio, ale pod tlakem uživatelů se rozhodla řešit nemožnost přehrávání takto chráněných CD na počítači „zajímavým“ způsobem. Od nynějška by u každého zakoupeného audio CD od společnosti Sony Music měl být i speciální devítimístný kód (například A4R-7TH-B9C). Pokud potom budete chtít poslouchat písničky z cédéčka na počítači, navštívíte stránku eSquare4U, zadáte váš devítimístný kód a můžete stejné písničky jako jsou na CD poslouchat on-line ve formátu Real Audio nebo stáhnout ve formátu Windows Media. Máte-li zájem si celý proces vyzkoušet, můžete se zdarma zaregistrovat na stránkách key2audio.

Stažené soubory ve formátu Windows Media jsou chráněny DRM (Digital Rights Management) ochranou a dají se přehrát pouze na počítači, z kterého byly staženy. Abych se přiznal, čekal jsem vyšší kvalitu WMA souborů, přeci jenom 32 kbps není žádný zázrak. Je zajímavé, že při poslechu on-line jsem dosáhl datového toku až 44 kbps, ovšem ve formátu Real Audio.

Klepněte pro větší obrázek

Inicializace digitální ochrany DRM

Klepněte pro větší obrázek

Poslech hudby on-line

Připouštím, že krok Sony Music oceňuji, ale pořád to není to pravé. Stále jsem omezován ve svobodném nakládání se zakoupeným produktem, musím mít přístup k internetu, soubory mohu poslouchat pouze na jednom počítači (ochrana se nedá prolomit ani programem FreeMe), nesmím zapomenout devítimístný kód a jsem nucen instalovat produkty, o které na svém počítači ani nemusím stát. Vyvstává i další otázka, zda chráněné soubory ve formátu WMA půjdou přehrát v přehrávači MP3. Jediná výhoda je snad v tom, že si tyto písničky mohu poslechnout na každém počítači připojeném k internetu, bez nutnosti nosit s sebou cédéčko, ale to je asi tak všechno.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud chcete WMA soubor přehrát na jiném počítači, je po vás požadován kód. Pokud tedy máte více počítačů, kupte si více cédéček :)

Jak se toto řešení Sony Music zamlouvá vám?

Diskuze (55) Další článek: KaZaA Lite se přestěhovala

Témata článku: Microsoft, Windows, Sony, Music, Chráněné přehrávání, Písnička, Real, Zakoupený produkt, Stráň, Str, Stránka, Poslech, Key, Jediná výhoda


Určitě si přečtěte

Nová volitelná aktualizace opravuje více než 40 chyb v operačním systému Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 35

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Jak najít hranice území obcí a okresů, abyste věděli, kde se můžete pohybovat
Filip KůželJakub Čížek
KoronavirusMapy
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Můžete mít dvakrát rychlejší VDSL? Mapa Cetinu ukazuje, kde je dostupný bonding
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu