Stolní Postscript

LEDková tiskárna Okipage 12i patří mezi nejlevnější stránkové tiskárny s integrovaným Postscriptem na trhu.
LEDková tiskárna Okipage 12i patří mezi nejlevnější stránkové tiskárny s integrovaným Postscriptem na trhu. Poznáte ji podle klasického „oki-designu“, který působí velice konzervativně a svým způsobem zastarale – výstup papíru lícem nahoru je umístěn vzadu, takže pokud máte tiskárnu na stole, nelze ji přisunout ke zdi. Zabírá tak celkem dost místa, nehledě na to, že na menší stoly ji prostě nedostanete.

Pro tisk máte k dispozici rozlišení 600×1200 dpi a ultrajemný sférický toner, který zajišťuje kontrastní tisk znaků. Kol kolem to znamená velmi kvalitní tisk, zejména textu, rychlostí 12 stránek za minutu. Kouzlem tiskárny je však integrovaný jazyk PostScript Level 2, takže tiskárnu mohou vytížit i náročnější grafici.

Vztyčený prst
Papír lze zakládat celkem do dvou zásobníků – ruční podávání pro obálky, silný papír a nestandardní rozměry papíru, automatický podavač na 250 listů. Navíc tiskárna disponuje možností přímého průchodu papíru (jednou stranou dovnitř a druhou hned ven). Pokud vám to nestačí, můžete si dokoupit druhý podavač papíru na 500 listů a multifunkční podavač na 50 obálek nebo 100 listů A4.

Tiskárna má navíc něco, co ji posouvá ještě o kousek dál – díky integraci síťového adaptéru 10Base-T ji lze využít jako tiskárnu pro malé pracovní skupiny. Tomu odpovídá i maximální měsíční objem tisku, stejně jako výdrž toneru a životnost tiskárny. Maximálně můžete potisknout 10 tisíc stran do měsíce, výrobce však doporučuje tři. Toner vydrží okolo dvou tisíc stran, válec pak 10 tisíc. Takže pozor: s maximálním objemem byste museli měnit válec co měsíc – a náklady na tisk by pak celkem rychle vzrostly.

Rychlá tiskárna a pomalý Postscript navíc
Tiskárna neměla zrovna hladkou instalaci, problémové bylo zejména zapojení do naší sítě. V manuálu ani zmínka, takže jsme vše museli řešit přes telefon s technikem. Jakmile však už byla v síti, nebyl důvod k nespokojenosti. Při lokálním zapojení se žádná komplikace nevyskytla.

Tiskárna sice není příliš výkonná (tisk postscriptových stránek byl celkem pomalý), ale pokud tisknete převážně klasické stránky – text a bitmapovou grafiku, lze ji doporučit.

Stránková LED-tiskárna
OKI Okipage 12i
Zdroj: OKI Systems, Praha
Telefon: (02) 232 66 41–2
Cena: 25_990 Kč bez DPH
Záruka: 1 rok
Parametry: 600×1200 dpi, 12 stran za minutu, PCL 5e, PS Level2, Ethernet
Zdroj: Computer
Váš názor Další článek: Double buffering: zachovat nebo vymazat?

Témata článku: Stol, Toner, Obálky, Postscript, Druhý podavač, Vztyčený prst, Led zdroje, Sto, Klasické telefony, Kvalitní kousek


Určitě si přečtěte

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

** Neuronová síť DeOldify obarvuje fotky ** Můžete si ji vyzkoušet sami i bez superpočítače ** YouTube je plný obarvených ikonických videí

Jakub Čížek | 20

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

** Apple a Google odstranili z obchodů s aplikacemi hru Fortnite ** Její vývojáři nejprve přichystali parodické video ** V žalobách viní obě firmy z monopolního chování

Karel Kilián | 134


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně