Brzy skončí aplikace Stocard sloužící pro ukládání věrnostních a klubových karet z obchodů, kin a jiných podniků. Provozovatele koupila konkurenční společnost Klarna, která uživatele Stocardu převede k sobě. Zároveň je to však příležitost vyzkoušet alternativy.
Používáte na ukládání kartiček nějakou zvláštní aplikaci jako Stocard, Kupi, Portmonka apod., nebo karty dáváte rovnou integrovaných peněženek na Androidu či iPhonu? Případně kartičky zcela odmítáte, protože je to jen nástroj Velkého Bratra?
Martin Nahodil
Pár kartiček z obchodů, do kterých chodím často, mám. Všechny jsou v Google peněžence a nemám jediný důvod, abych něco měnil, nebo přecházel na jinou aplikaci. Zatím mě nezklamala ani jednou. Nemám úplně potřebu zakládat si karty všude, kam vlezu, takže nemám problém se mezi tím vším vyznat. Je sice otravné pokaždé při nákupu pípat znovu a znovu, ale občas jsou v cenách rozdíly, kvůli kterým se to vyplatí dost. Navíc bych mobil z kapsy vytahoval tak jako tak kvůli placení.
Martin Chroust
Používám aplikaci Google Peněženka. Karty se přidávají ke Google účtu, který používám v každém (i testovacím Androidu), takže je mám neustále při ruce. Navíc se nemusím omezovat podporovanými kartami, ale jen vyfotím čárový kód nebo QR kód, a kartu uložím do telefonu. To, že má Google mou věrnostní kartičku neřeším. Ví o mě (a každém uživateli Androidu) tolik, že věrnostní kartičku ani nepovažuji za informační zdroj...
Lukáš Václavík
Používal jsem Stocard, ale po tom varování o přechodu na Klarnu jsem zkusil pár alternativ a nejvíce mi vyhovuje SuperCards. Je zdarma, bez reklam, letáků a jiných nesmyslů. Chtěl jsem pouze jednoduché skenování kódů a karty zobrazené jako dlaždice. A to přesně splňuje.
Ze Stocard jsem měl možnost karty poslat do Apple Wallet, ale peněženka v iPhonu jednak nepodporovala všechny a jednak se s ní špatně pracuje. Karty tam nejsou jako dlaždice vedle sebe, ale musí se mezi nimi nepohodlně listovat.
Tomáš Holčík
Upřímně jsem doposud ani netušil, že existuje více podobných specializovaných aplikací, protože mi peněženka Google zcela vyhovuje. Ještě tedy nosím hodinky Amazfit a tam jsou podobné kartičky ukládané ve vlastní databázi aplikace Zepp na mobilním telefonu. Tu si pak můžete zobrazit na hodinkách. Pár častých karet mám takto vždy na ruce.
V poslední době jsem jen narazil na neschopnost Peněženky Google ukládat QR kódy: brněnskou šalinkartu si můžete spárovat s libovolným nosičem (platební i třeba už neplatná karta, platební NFC na mobilu či hodinkách). Pokud tento nosič zrovna nemáte při sobě, můžete se ještě revizorům prokázat QR kódem z webového přehledu vašich jízdenek. Tento kód ale nelze vložit do Peněženky Google, byť jej můžu mít v aplikaci Zepp. Zepp má ale chybu, že na hodinkách je vidět jiný typ QR kódu, který brněnští revizoři nepřečtou (vyzkoušeno za vás).
Aplikace DPMB pro přečtení čísla virtuální karty mi hodinky nepřečetla, takže jsem musel po mnoha letech na přepážku DPMB, kde mi hodinky přečetli, a nyní už mám šalinkartu v hodinkách. Osobně mám tak maximálně deset podobných věrnostních kartiček, takže nepotřebuju nějaké speciální nástroje na jejich organizaci. To spíš ocením, že je mám vždy po ruce v rámci svého Google účtu na libovolném zařízení.
Filip Kůžel
S tímhle typem aplikace nepomůžu, žádnou nemám. Ke kartičkovému marketingu mám averzi, ale zároveň musím připustit, že když na tuhle nátlakovou hru přistoupíte, opravdu se dá ušetřit. Konkrétní příklad ze včerejška: útrata 340,33 Kč, ušetřeno s kartičkou 50,66 Kč (no jo, jedna z appek se takhle drze pochlubí přímo na účtence).
U mě to dopadlo tak, že od těch čtyř obchodů, které navštěvuju, mám přímo aplikace. V nich si kartičku zobrazím, ale také se tam aktivují různé slevy, jsem tam přihlášený ke svému uživatelskému účtu, takže se mi ukládají účtenky, což sice nemá valný smysl u jogurtu, ale u dětských bot a vrtačky už ano. Myslím, že tuhle funkci univerzální kartičková aplikace nezastane.
A co vy, kterou aplikaci používáte na ukládání věrnostních karet?