Sto tisíc MS Exchange u nás

Společnost Microsoft po důkladném vyhodnocení prodejních záznamů oznámila, že stotisícím legálním uživatelem poštovního serveru MS Exchange se stala v říjnu letošního roku společnost Jihomoravská energetika.
Společnost Microsoft po důkladném vyhodnocení prodejních záznamů oznámila, že stotisícím legálním uživatelem poštovního serveru MS Exchange se stala v říjnu letošního roku společnost Jihomoravská energetika. Systém MS Exchange instalovala firma AutoCont CZ.

Do celého systému MS Exchange je zapojeno cca 600 uživatelů na ředitelství společnosti a organizačních jednotkách po celé jižní Moravě — celkem 18 domén. Výhled do konce roku je 1 100 uživatelů.

Exchange stručně
Microsoft Exchange Server 5.5 poskytuje platformu pro přenosy zpráv, podporuje SMP, zálohování a správu zabezpečení. Spolupracuje s Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition, a díky tomuto operačnímu systému minimalizuje výpadky systému, protože Windows NT Server Enterprise má schopnost překlenout výpadek uzlu ve svazku.

Poštovní server Microsoft Exchange 5.5 je postaven na architektuře standardů Internetu, např. SMTP, POP3, IMAP4, LDAP v. 3 a NNTP. To umožňuje vybrat si protokol podle potřeby. Podporuje rovněž připojení k Lotus Notes, OfficeVision/VM, SNADS a X.400, a produkty Microsoftu — Microsoft Visual InterDev, Visual Studio, nebo další servery, jako např. Microsoft BackOffice. Microsoft Exchange Server 5.5 je vybaven integrovanou diagnostikou, správou systému na dálku a možností práce s adresáři. Microsoft Exchange Server 5.5 se proto stává dostupným řešením typu klient/server pro přenos zpráv.

Konkurenčními produkty pro MS Exchange jsou především GroupWise od společnosti Novell a komunikační servery od Lotus Development, které nabízí IBM.

Váš názor Další článek: Další PostFix pro Windows NT je na světě

Témata článku: Microsoft, Windows, Energetika, Tisíc, Důkladné zálohování, Exchange, Morava, Sto, Lotus Notes

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů