Apple | Steve Jobs

Steve Jobs: 10 stránek neobyčejného člověka

Od smrti Steva Jobse dnes uplynulo pět let. Připomeňte si tuto významnou osobnost IT světa.
Steve Jobs: 10 stránek neobyčejného člověka

2. Steve Jobs jako tvůrce legendárních produktů

1977: Apple II

První komerčně úspěšný počítač byl zároveň prvním sériově vyráběným osobním počítačem. Prakticky celý ho sestrojil Steve Wozniak, Jobs se ale zasloužil o jeho plastové šasi a především komerční úspěch. Apple II byl prvním počítačem mnohých amerických domácností a zasloužil se o vznik prvních počítačových her.

Klepněte pro větší obrázek
Apple II, zdroj Wikipedia

1984: Macintosh

Revoluční osobní počítač „vše v jednom“, který přišel s grafickým uživatelským prostředím a ovládáním pomocí myší.

Klepněte pro větší obrázek
Macintosh, zdroj Wikipedia

1995: Příběh hraček

První celovečerní animovaný film vytvořený kompletně pomocí počítačové grafiky. Je výsledkem dlouholetého vývoje studia Pixar, které Steve Jobs vedl během své pauzy ve společnosti Apple.


1998: iMac

Počítač typu „vše v jednom“, kterým Steve Jobs nastartoval reinkarnaci společnosti Apple. Na stroji se projevila Jobsova posedlost designem a myšlení o několik let dopředu. Například doposud nepříliš známý konektor USB odhadl jako rozhraní, které se ujme. Ve své době byl iMac použitím USB výjimečný.

Klepněte pro větší obrázek

2001: iPod

Na vstup do segmentu spotřební elektroniky si Steve Jobs zvolil přenosný přehrávač hudby. A při jeho vývoji si dal několik cílů: musí být malý, s obrovskou kapacitou, snadno ovladatelný, s rychlým nahráváním obsahu, dlouhou výdrží a okouzlujícím designem. Vznikl iPod.

Klepněte pro větší obrázek
První iPod

2003: iTunes

Kromě fyzických produktů se Jobs pustil i do služeb. Spustil online obchod s hudbou iTunes a naučil Američany nakupovat hudbu na internetu. Teď už to učí i nás.


2007: iPhone

Když se na trhu s mobilními telefony začaly rozvíjet smartphony, nikdo z tradičních výrobců, včetně neohroženě vládnoucí Nokie, jakoby neměl jasnou představu, kam tyto přístroje směřují a jak budou vypadat za tři, pět, deset let. Steve Jobs tu představu měl, vyrobil iPhone a inspiroval všechny ostatní.

Klepněte pro větší obrázek

2008: MacBook Air

Proč by nemohl být notebook tenký jako sešit? Apple ukázal, že to jde a nastartoval na trhu s notebooku hon za co nejmenší tloušťkou. Ale praxe ukázala, že nejde jen o ni.


2010: iPad

Podobně jako iPod nebo iPhone, stal se i tablet iPad vzorem pro ostatní. V podstatě vytvořil trh s tablety.

Témata článku: Apple, Bob Mansfield, Steve Jobs, iPad Air, NEO, Ronald Wayne, Sergey Brin, Studium, Hřích, Nadšení, Garáž, Alt Jobs, Odvaha, Arnold Schwarzenegger, Svíčka, Schwarz, Vedoucí pracovník, APF, Apple iPod, Nex Computer, Sergey, Vhodný okamžik, Mladá dívka, YouTube, MacBook, Notebook apple na Mall.cz


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk