Steve Ballmer končí a odchází z Microsoftu

Neuvěřitelné se stalo skutkem, i když někteří odborníci podobný krok čekali. Zdržení uvedení Vista i Office, tlak Googlu a další problémy, které se na Microsoft řítí, to vše jsou důvody Ballmerova odchodu. "Takhle to dál nejde, ten tlak na mě je příšerný, už prostě nemohu dál", řekl Ballmer novinářům na mimořádné tiskové konferenci.
Steve Ballmer končí a odchází z Microsoftu

I když vypadá odchod na první pohled jako Ballmerovo osobní rozhodnutí, podle zdrojů blízkých Microsoftu to nebylo zas až tak dobrovolné. Kritika se na něj valila i přímo z Microsoftu, řada zaměstnanců kritizovala jeho kroky a celkový přístup a dokonce i jeho veřejné výstupy. Zdržení Windows Vista pak bylo poslední kapkou.

Klepněte pro větší obrázek

Unavený a smutný velikán odchází ze scény

Proslýchá se totiž, že důvodem tohoto odložení jsou speciální funkce, které Ballmer ve Windows Vista striktně požadoval a jejichž implementace si vyžádala značné úsilí programátorů. Zdroj neprozradil, oč konkrétně se mělo jednat, ale proslýchá se cosi o barevnějších ikonkách a kurzoru, který sám pozná, kam chcete kliknout a klikne.

Klepněte pro větší obrázek

Ballmer mluví k vývojářům Vista: "Pracovní plocha musí být prostě obrovská, OBROVSKÁ"

Život spojený s Microsoftem

Malý Steve byl hodný a citlivý chlapec, který se narodil v roce 1956 v Detroitu v rodině chudého šachisty a baletky. Po mamince získal taneční talent a schopnost rozpumpovat dav. Později se mu tyto vlastnosti hodily i v jeho kariéře. Tatínek zase rozvíjel jeho logické myšlení a lásku k matematice. "Jednou budeš bohatý, Stevie", říkal mu často otec.

Klepněte pro větší obrázek

Ballmer na vrcholu kariéry - svět mu ležel u nohou

Péče jeho otce se vyplatila a Steve později získal bakalářský titul za matematiku a ekonomii na Harwardu. Na přání maminky, která měla jako žena kladný vztah k pracím práškům a kosmetice, nastoupil u firmy Procter & Gamble, kde si zahrál v několika reklamách na prací prášky. Zde již mohl poprvé projevit své herecké nadání a temperament. Přesto cítil, že je předurčen k něčemu většímu a tak o dva roky později konečně nastupuje k Microsoftu.

Co bude dál?

Mnozí spekulují nad tím, kam bude člověk Ballmerova formátu směrovat dál svojí kariéru. Na tiskové konferenci nechtěl Ballmer svou budoucnost příliš komentovat. Prozradil jen tolik, že si dá několikaměsíční pauzu a pak se uvidí.

"Jistý plán už v hlavě mám, ale nerad bych jej prozrazoval předčasně. Mohu naznačit jen toto", řekl Ballmer, načež zvědavým novinářům ukázal toto gesto:

Klepněte pro větší obrázek

Spekulativní gesto

Ihned se začalo spekulovat nad významem tohoto gesta, ale Ballmer zůstal tajemný. Přesto se jedna z teorií jeví jako nejpravděpodobnější. Jeho gesto má značit písmeno "O" z názvu firmy, kam zřejmě Ballmer nastoupí. V letních měsících loňského roku byl totiž tajně vyfocen bulvárními novináři v prosluněné Kalifornii. Snímek hovoří za vše.

Klepněte pro větší obrázek

Kdo bude novým zaměstnavatelem Ballmera?

Co na to Bill Gates?

Microsoft přišel o svého šéfa a navíc poměrně nečekaně. To může pro firmu znamenat problémy. Americká burza však reagovala poměrně překvapivě růstem akcií Microsoftu o 7,3 %. Veřejnost také samozřejmě zajímá, jak bude tuto věc komentovat Bill Gates, Ballmerův dlouholetý přítel. Ten však reagoval poměrně nečekaně a překvapivě. Nechtěl totiž věc vůbec komentovat a tak lze jeho reakci vyčíst pouze z výrazu jeho tváře.

Klepněte pro větší obrázek

Takto reagoval Gates na Ballmerův odchod

Témata článku: Microsoft, Windows, Steve Ballmer, Detroit, Dlouholetá kritika, Celkový přístup

98 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Steve Ballmer 5. 4. 2006 14:00:01
    I have four words for you: I leave this company!
  • a8n 3. 4. 2006 13:42:46
    Určitě je budou mít i v teleshoppingu.
  • dp 3. 4. 2006 13:26:09
    Tak jsem na to skocil... Dneska :) Nejak mi ten datum 1.4. utekl.
Určitě si přečtěte

Vrcholí bitcoinová občanská válka. Populární kryptoměně hrozí krize nebývalých rozměrů

Vrcholí bitcoinová občanská válka. Populární kryptoměně hrozí krize nebývalých rozměrů

** Všichni chtějí rychlejší a lepší Bitcoin ** Jenže každý má trošku jiné zájmy ** Spor může už za pár dnů skončit velkou krizí

16.  7.  2017 | Jakub Čížek | 73

Další důkaz o existenci Planety 9

Další důkaz o existenci Planety 9

Včera | Jiří Černý | 3


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?