Steve Ballmer evangelizoval SQL Server v našem Kremlu

Na slavnostním uvedení SQL serveru 7.0 byl v Praze přítomen i Steve Ballmer, Po Gatesovi druhá nejdůležitější osoba ve firmě Microsoft.
Samozřejmě, že to je trochu jinak – jedná se sice o Steva Ballmera, po Gatesovi druhého muže Microsoftu. Jedná se rovněž o slavnostní uvedení nové verze databáze SQL Server 7.0. Nebylo to ale v Kremlu, nýbrž v Praze v hotelu Holiday Inn, dříve International. Ten byl totiž vystavěn ve stylu, který jako by Kremlu z oka vypadl.

SQL Server 7.0 přišel připraven
Microsoft SQL Server 7.0 je novou verzí databázového systému, jenž pracuje pod operačními systémy Windows. Již během uvádění beta-verzí začalo docházet k portaci významných řešení na platformu SQL Server 7.0, takže v době uvedení jeho finální verze je k dispozici více než tři sta podnikových aplikací.

Mezi nejvýznamnější podnikové aplikace pro SQL Server se řadí podnikové informační systémy ERP (Enterprise Resource Planning, plánování podnikových zdrojů). Ze systémů ERP pak vysoko vyčnívá SAP R/3, pro který se stává SQL Server jednou z nejrychleji rostoucích databázových platforem. SAP R/3 již bylo možno vidět rozchozený na databázi SQL Server 7.0 beta na letošním Invexu, jen se o tom nesmělo příliš hovořit -- před slavnostním uvedením, ke kterému u nás došlo 7. prosince 1998. Pro SQL Server od Microsoftu však ladí své ERP-systémy i ostatní dodavatelé, ať už se jedná o Baan, nebo u nás méně známý PeopleSoft.

SQL Server má kromě toho samozřejmě těsné napojení na ostatní systémy od Microsoftu, jako například produkty Office, proto může SQL Server 7.0 nabídnout dobrý přístup k datům v podniku, vybaveném produkty Microsoftu – především těm, obsaženým v MS Excel a Access.

Microsoft je jako radlice
Steve Ballmer byl v Praze přinejmenším ještě jednou, před dvěma roky. Jeho návštěva Prahy je pravděpodobně spojena s návštěvou ostatních evropských zemí, kde bude Ballmer rovněž napomáhat evangelizaci nejnovější verze databáze SQL Server 7.0.

Celá akce slavnostního uvedení databáze SQL Server 7.0 připomněla a potvrdila, že Microsoft povýšil marketing na náboženství, kterým jako stále širším pluhem mete ostatní z cesty. Kdo nechce být smeten, musí být buď silnější, nebo se bude muset přidat.

Samotná firma Microsoft očekává velkou poptávku na SQL Server 7.0, a proto zvýšila počet inženýrů podporujících tento produkt o 70 %.

Váš názor Další článek: Dá se překročit limit 2 terabyty u pevných disků pod Windows NT?

Témata článku: Steve Ballmer, Holiday, Dobrá cesta, Podniková verze, Steve, SQL, Holiday Inn, Kreml, PeopleSoft, Resource, Dobrý přístup, Nejvýznamnější dodavatel, Eva


Určitě si přečtěte

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

** Čeští vědci pod vedením Tomáše Jungwirtha vyvíjí nový typ revolučního paměťového čipu ** Zatímco v současnosti elektronika pracuje s elektrony, v budoucnu to budou spiny elektronů ** Čipy budou moci být klidně i 1 000x rychlejší a úspornější

Karel Javůrek | 32

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

** Apple odhalil své plány na zcela nové mapy ** Několik let pracuje na nových mapách, které by měly předběhnout konkurenci ** Objeví se s příchodem iOS 12 pro vybrané státy

Karel Javůrek | 50

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 141

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji