Steve Ballmer evangelizoval SQL Server v našem Kremlu

Na slavnostním uvedení SQL serveru 7.0 byl v Praze přítomen i Steve Ballmer, Po Gatesovi druhá nejdůležitější osoba ve firmě Microsoft.
Samozřejmě, že to je trochu jinak – jedná se sice o Steva Ballmera, po Gatesovi druhého muže Microsoftu. Jedná se rovněž o slavnostní uvedení nové verze databáze SQL Server 7.0. Nebylo to ale v Kremlu, nýbrž v Praze v hotelu Holiday Inn, dříve International. Ten byl totiž vystavěn ve stylu, který jako by Kremlu z oka vypadl.

SQL Server 7.0 přišel připraven
Microsoft SQL Server 7.0 je novou verzí databázového systému, jenž pracuje pod operačními systémy Windows. Již během uvádění beta-verzí začalo docházet k portaci významných řešení na platformu SQL Server 7.0, takže v době uvedení jeho finální verze je k dispozici více než tři sta podnikových aplikací.

Mezi nejvýznamnější podnikové aplikace pro SQL Server se řadí podnikové informační systémy ERP (Enterprise Resource Planning, plánování podnikových zdrojů). Ze systémů ERP pak vysoko vyčnívá SAP R/3, pro který se stává SQL Server jednou z nejrychleji rostoucích databázových platforem. SAP R/3 již bylo možno vidět rozchozený na databázi SQL Server 7.0 beta na letošním Invexu, jen se o tom nesmělo příliš hovořit -- před slavnostním uvedením, ke kterému u nás došlo 7. prosince 1998. Pro SQL Server od Microsoftu však ladí své ERP-systémy i ostatní dodavatelé, ať už se jedná o Baan, nebo u nás méně známý PeopleSoft.

SQL Server má kromě toho samozřejmě těsné napojení na ostatní systémy od Microsoftu, jako například produkty Office, proto může SQL Server 7.0 nabídnout dobrý přístup k datům v podniku, vybaveném produkty Microsoftu – především těm, obsaženým v MS Excel a Access.

Microsoft je jako radlice
Steve Ballmer byl v Praze přinejmenším ještě jednou, před dvěma roky. Jeho návštěva Prahy je pravděpodobně spojena s návštěvou ostatních evropských zemí, kde bude Ballmer rovněž napomáhat evangelizaci nejnovější verze databáze SQL Server 7.0.

Celá akce slavnostního uvedení databáze SQL Server 7.0 připomněla a potvrdila, že Microsoft povýšil marketing na náboženství, kterým jako stále širším pluhem mete ostatní z cesty. Kdo nechce být smeten, musí být buď silnější, nebo se bude muset přidat.

Samotná firma Microsoft očekává velkou poptávku na SQL Server 7.0, a proto zvýšila počet inženýrů podporujících tento produkt o 70 %.

Váš názor Další článek: Dá se překročit limit 2 terabyty u pevných disků pod Windows NT?

Témata článku: Steve Ballmer, Podniková verze, SQL, Eva, Steve, PeopleSoft, Kreml, Dobrá cesta, Holiday Inn, Resource, Nejvýznamnější dodavatel, Holiday

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost