Byznys | Akvizice | SteelSeries

SteelSeries mění majitele. Firmu kupuje vlastník značky Jabra

Zdroj: SteelSeries
SteelSeries mění majitele. Firmu kupuje vlastník značky Jabra | Zdroj: SteelSeries

Dánská společnost GN Store Nord specializující se na výrobu naslouchátek (GN Hearing) a sluchátek (Jabra) posílí. Za 8 miliard dánských korun (1,25 mld. dolarů) koupí SteelSeries, rovněž sídlící v této severské zemi. Společnost s více než 150letou historií se tak dostane na trh s hráčským příslušenstvím.

SteelSeries má v nabídce myši, klávesnice. gamepady, ale také sluchátka, která ovšem cílí na jiný typ uživatelů než Jabra. Pro značku to bude znamenat přísun nového kapitálu a možnost lépe konkurovat větším společnostem jako Razer nebo Logitech. Obchod ještě musí schválit regulační úřady, hotovo by mělo být začátkem příštího roku.

Počátky GN Store sahají až do roku 1869, kdy v Dánsku vznikla Det Store Nordiske Telegrafselskab, doslova „Velká severská telegrafní společnost“. Spojily se tři menší firmy zabývající se rozšiřováním telegrafní sítě, a to nejen doma, ale také v Rusku, Číně nebo Francii. Postupně se přeorientovala na telefony a jinou elektroniku, od roku 1985 pak používá současný název.

Váš názor Další článek: Volby 2021 online. Tady jsou nástroje, které vám pomohou dobře se rozhodnout

Témata článku: Byznys, Čína, Klávesnice, Rusko, Francie, Akvizice, Sluchátka, Výroba, Příslušenství, Razer, Myši, Logitech, SteelSeries, Sluchátko, Značka, Jabra, Dánsko, DolarKingdome Come: Deliverance i Total War: Rome se dočkají předělávky na deskové hry

Kingdome Come: Deliverance i Total War: Rome se dočkají předělávky na deskové hry

Předělávky počítačových her frčí a dočkáme se tak Total War: Rome i Kingdom Come: Deliverance. Obě zamíří prvně na crowdfundingový portál.

Vladislav Kluska
Kingdom Come: DeliveranceDeskové hry
Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály