Koronavirus | COVID-19 | Steam

Steam upravuje automatické aktualizace her, cílem je snížení zátěže internetového připojení

V uplynulých dnech snížily některé velké služby, jako jsou Netflix, Amazon a YouTube, výchozí rozlišení, respektive kvalitu streamovaných videí. Cílem tohoto opatření byla snaha o odlehčení datového provozu v síti. Se svou „troškou do mlýna“ nyní přichází i Valve Corporation, stojící za největší herní platformou Steam.

Firma v pondělí publikovala na svém webu článek, ve kterém vysvětluje zavedená opatření. Jako motiv uvádí enormní zatížení internetového připojení z důvodu, že řada uživatelů v současnosti řeší své školní a pracovní povinnosti přes internet, čímž dochází k jeho zvýšenému využívání.

Automatické aktualizace ve špičce

Stejně, jako Microsoft, Sony a další, se i Valve potýká s prudkým nárůstem požadavků na své služby. Důvodem je fakt, že mnoho lidí v karanténě a v oblastech s vyhlášeným omezením pobytu venku tráví čas hraním her.

Klientská aplikace služby Steam se kromě možnosti nakupování a stahování her stará také o aktualizaci těch již nainstalovaných. Aktualizace her, které uživatelé delší dobu nehráli, byly už v minulosti naplánovány na období mimo špičku v dané zemi.

„Od tohoto týdne budou aktualizace podobných her rozplánovány mezí více dní a pouze hry hrané v posledních 3 dnech budou aktualizovány okamžitě.“ uvádí oficiální vyjádření. Při spuštění nějaké hry bude její aktualizace zahájena automaticky.

Co mohou udělat uživatelé?

Valve také uživatelům připomíná nástroje, které mají k dispozici v klientské aplikaci. V jejich rámci si mohou nastavit automatické aktualizace tak, aby probíhaly mimo čas, kdy internetové připojení potřebují pro jiné účely. Konkrétně je doporučeno:

  • Určit v aplikaci Steam čas, kdy mohou být stahovány automatické aktualizace. Tuto možnost najdete ve Steam-Nastavení-Stahování-Omezení stahování.
  • U her, které nehrajete, můžete úplně zakázat jejich automatické aktualizace. Tuto možnost najdete u jednotlivých her v sekci Spravovat-Vlastnosti-Aktualizace-Tuto hru aktualizovat pouze při spuštění.
  • Můžete snížit zátěž domácí sítě nebo sítě ve svém okolí omezením rychlosti stahování. Tuto možnost najdete ve Steam-Nastavení-Stahování-Omezení stahování-Omezit rychlost stahování na...
  • Přesunout zřídka hrané hry z disku SSD na disk HDD, čímž snížíte zátěž sítě, ke které by došlo, kdybyste hru odinstalovali a později znovu stahovali.

Další informace o nastavení automatických aktualizací najdete ve článku Správa stahování a aktualizací na webu Steam Support.

Ačkoli se jedná o relativně malé změny, v celkovém měřítku mohou být podstatné, a to i z pohledu provozovatele herní platformy. Ta řadu let evidovala maximálně 19 milionů aktivních hráčů, v polovině března však překonala 20 milionů a pouhý týden poté i hranici 22 milionů. Aktuálně zaznamenává až 23,5 současně hrajících uživatelů.

Koronavirus online

Diskuze (10) Další článek: Office 365 v dubnu končí, nahradí ho předplatné Microsoft 365. Přibudou funkce navíc

Témata článku: Koronavirus, Microsoft, Internet, Netflix, YouTube, Aktualizace, Amazon, SSD, COVID-19, Hry, Sony, Steam, Připojení, Valve Corporation, Uživatelé, Zátěž, Internetové připojení, Stahování, Valve, Automatická aktualizace, Snížení zátěže


Určitě si přečtěte

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

** Na fotkách aut nahraných na web je dobré rozmazat SPZ ** Značku dokáže z obrázku přečíst Google i Facebook ** SPZ může naplnit podstatu osobního údaje

Karel Kilián | 75

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 8


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X