Windows XP | Hry | Steam

Steam se úderem Nového roku rozloučil s Windows XP a Vista

Steam se úderem Nového roku rozloučil s Windows XP a Vista

Steam přestal se začátkem nového roku podporovat operační systémy Windows XP a Windows Vista. O žádnou hromadnou katastrofu pro hráče se však jednat nebude, podíl uživatelů s těmito OS je totiž už dlouhé měsíce poměrně nízký – pohybuje se okolo 0,1 %.

Kéž bychom to samé mohli tvrdit i o české internetové komunitě. V tomto případě měla podle Rankings.cz jen Windows XP na sklonku roku podíl 3,05 %, což je sice méně než Windows 10 (51,52 %), nicméně více než třeba zastoupení počítačů Apple (2,34 %).

Klepněte pro větší obrázek
Hráči mají zpravidla nové počítače, stará Windows už jsou tedy spíše exotikou

Windows XP je přitom už roky nepodporovaný operační systém, pro který Microsoft nadále nevyvíjí žádné bezpečnostní záplaty. Počítače s XPčkami jsou tak nejen náchylné k vlastní nákaze, ale mohou následně obtěžovat i zbytek internetu třeba nevědomým zasíláním spamů, prováděním DDoS aj.

Na závěr stojí za připomenutí, že téměř přesně za rok končí rozšířená podpora Windows 7. Od 14. ledna 2020 tak dnes už legendární Sedmičky přijdou o bezpečnostní záplaty a nastane čas, kdy je záhodné zamáčknout slzu a definitivně je opustit.

Diskuze (30) Další článek: Podívejte se na film s Charliem Chaplinem. Na Nový rok se z hromady filmů stalo volné dílo

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Apple, Operační systémy, Windows XP, Hry, Windows Vista, Steam, Statistika, Bezpečnostní záplata, Záplata, Počítač, Nový počítač, Rozšířená podpora, Window, Rankings, Operační systém, Dlouhý měsíc, Nový rok, Úder


Určitě si přečtěte

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky