Windows XP | Steam | Hry

Steam se úderem Nového roku rozloučil s Windows XP a Vista

Steam se úderem Nového roku rozloučil s Windows XP a Vista

Steam přestal se začátkem nového roku podporovat operační systémy Windows XP a Windows Vista. O žádnou hromadnou katastrofu pro hráče se však jednat nebude, podíl uživatelů s těmito OS je totiž už dlouhé měsíce poměrně nízký – pohybuje se okolo 0,1 %.

Kéž bychom to samé mohli tvrdit i o české internetové komunitě. V tomto případě měla podle Rankings.cz jen Windows XP na sklonku roku podíl 3,05 %, což je sice méně než Windows 10 (51,52 %), nicméně více než třeba zastoupení počítačů Apple (2,34 %).

Klepněte pro větší obrázek
Hráči mají zpravidla nové počítače, stará Windows už jsou tedy spíše exotikou

Windows XP je přitom už roky nepodporovaný operační systém, pro který Microsoft nadále nevyvíjí žádné bezpečnostní záplaty. Počítače s XPčkami jsou tak nejen náchylné k vlastní nákaze, ale mohou následně obtěžovat i zbytek internetu třeba nevědomým zasíláním spamů, prováděním DDoS aj.

Na závěr stojí za připomenutí, že téměř přesně za rok končí rozšířená podpora Windows 7. Od 14. ledna 2020 tak dnes už legendární Sedmičky přijdou o bezpečnostní záplaty a nastane čas, kdy je záhodné zamáčknout slzu a definitivně je opustit.

Diskuze (30) Další článek: Podívejte se na film s Charliem Chaplinem. Na Nový rok se z hromady filmů stalo volné dílo

Témata článku: Software, Microsoft, Apple, Windows, Operační systémy, Windows XP, Steam, Hry, Windows Vista, Statistika, Operační systém, Rankings, Úder, Počítač, Nový počítač, Nový rok, Záplata, Dlouhý měsíc, Bezpečnostní záplata, Rozšířená podpora


Určitě si přečtěte

Jak na internetu surfovat anonymně: Osvědčené způsoby na zametení stop

Jak na internetu surfovat anonymně: Osvědčené způsoby na zametení stop

** Anonymní režim v prohlížeči vám anonymitu nezaručí ** K dispozici je několik možností, jak skrýt svoji adresu i další identifikátory ** Nejúčinnější je stále Tor

Stanislav Janů, Vladislav Kluska | 76

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 17

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 46Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test androidů do 6 500 Kč

Tipy na starší foťáky za super cenu

Důkladný test sportovních kamer

Dárek pro každého: první vydání Computeru