Steam oficiálně vstoupil do Číny, nabízí ale jen vládou schválené hry. Podobně na tom bude i Sony

Foto: Steam China
Steam oficiálně vstoupil do Číny, nabízí ale jen vládou schválené hry. Podobně na tom bude i Sony | Foto: Steam China

Čínu na jednu stranu všichni kritizují z hlediska omezení, na druhou stranu je to ohromný trh s velkým množstvím potenciálních zákazníků. A tak když se naskytne příležitost nabídnout zde své produkty, firmy ji obvykle využijí. Výjimkou není ani Steam, který právě oznámil, že do země oficiálně vstupuje, byť reálně hrozí, že tamní cenzoři některé dosud dostupné hry zakážou. O plánovaném prodeji své konzole Playstation 5 v Číně informovalo také Sony.

Steam je v Číně dostupný již delší dobu, šlo ale o jeho mezinárodní verzi. Nyní vytvořil klienta, který je uzpůsobený přímo na míru této zemi. To sebou nese třeba ten fakt, že aktuálně nabízí jen 40 her, převážně velkých online titulů jako CS:GO nebo Dota 2. Dalších zhruba 10 her je uvedených jako „přijdou brzy“.

Steam potřeboval čínskou verzi mimo jiné proto, že neustále hrozil zákaz té mezinárodní. Tamní vláda všechny hry, které jsou nabízené občanům kontroluje - vývojáři před zveřejním svého díla musí dostat razítko od cenzurního úřadu (že nekazí mrazy, nezařadili zakázané motivy apod.) a hry v mezinárodním Steamu tímto procesem neprošly.

Naopak v čínské verzi budou pouze tituly s pomyslným razítkem. Zatím je v plánu, že oba klienti vedle sebe budou existovat paralelně, ovšem předpokládá se, že čínská vláda mezinárodní verzi skutečně eventuálně zakáže. Hráči tak budou mít nejen menší nabídku, ale čínští vývojáři budou muset najít nový způsob, jak své hry sdílet se světem.

Radovat se nicméně tamní občané mohou z další zprávy, která přišla tento týden. Sony oznámilo, že v druhém kvartálu tohoto roku začne v Číně prodávat svou konzoli Playstation 5, bude to první konzole nového generace, která do země přijde. Microsoft ještě plány o čínské dostupnosti Xboxu Series S nezveřejnil. Ovšem opět platí, že všechny hry dostupné na Playstation 5 v Číně budou muset projít cenzurním procesem, stejně jako tituly na Nintendo Switch.

Diskuze (17) Další článek: Colorful SL500 Mini vypadá to jako flashdisk, ale je to miniaturní SSD pro rozhraní SATA

Témata článku: Microsoft, Steam, Vláda, Čína, Sony, Playstation, Konzole, Nintendo Switch, Verze, Hra, Mezinárodní verze


Určitě si přečtěte

Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Windows 10 vylepšují správu aktualizací ovladačů hardwarových komponent počítače
Karel Kilián
OvladačeWindows UpdateWindows 10
Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Od drobností do USB až po routery a tiskárny

David Polesný, Stanislav Janů | 20

David PolesnýStanislav Janů
Příslušenství
Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 167

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux
Windows 10 čekají velké věci. Spekuluje se také o podpoře aplikací pro Android
Lukáš Václavík
Windows 10AndroidSoftwareMicrosoft
Vy a počítač: Virtuální plochy ve Windows mají smysl, používá je třetina čtenářů
Vladislav Kluska
Jak používáte počítačWindows 10Ankety

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest herních monitorů

Jak zabezpečit mobil v rukou dítěte

Radíme s nákupem grafické karty